RUNDA MISTRZOSTW POLSKI BMX

  • 12.08.2013, 11:05
  • Katarzyna Krzak
RUNDA MISTRZOSTW POLSKI BMX
10 sierpnia na torze BMX przy ul. Sikorskiego w Dzierżoniowie odbyła się I Runda Mistrzostw Polski BMX 2013. Była to jedna z dwóch imprez mająca na celu wyłonienie Mistrzów Polski w różnych kategoriach.

10 sierpnia na torze BMX przy ul. Sikorskiego w Dzierżoniowie odbyła się I Runda Mistrzostw Polski BMX 2013. Była to jedna z dwóch imprez mająca na celu wyłonienie Mistrzów Polski w różnych kategoriach. Zawody z powodu nocnych intensywnych opadów deszczu odbyły się z blisko 3 godzinnym opóźnieniem, lecz nie wpłynęło to na liczbę zgłoszonych zawodników, których na starcie pojawiło się 45. Wszystko rozpoczęło się o godz. 14:20 kiedy to Bogdan Rzepka - w-ce prezes PZKol oficjalnie rozpoczął Mistrzostwa życząc zawodnikom jak najlepszych wyników oraz bezpiecznego ukończenia wyścigów. Nie obyło się także bez uroczystego odśpiewania hymnu Polski, podczas którego poczet sztandarowy złożony z obecnych jeszcze Mistrzów Polski wciągnął na maszt flagę narodową. Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na pierwsze eliminacje czasowe. Każdy uczestnik miał za zadanie przejechać tor w jak najlepszym czasie, co pozwalało sędziom ustawić wyrównane biegi podczas wyścigów eliminacyjnych. Po zakończeniu biegów eliminacyjnych przyszedł czas na biegi finałowe, które dostarczyły, licznie zgromadzonej publiczności, wielu emocji. Po zakończeni części sportowej nadszedł czas na uroczyste wręczenie nagród połączone z oficjalnym zakończeniem. Nagrody wręczali: w-ce prezes PZKol - Bogdan Rzepka, dyrektor sportowy PZKol – Andrzej Piątek oraz dyrektor dzierżoniowskiego OSiR-u – Robert Gulka. Po zamknięciu zawodów wszyscy zawodnicy rozjechali się do swoich domów aby przygotowywać się już do decydującej II Rundy Mistrzostw Polski BMX, która odbędzie się 31 sierpnia w Lublinie.

Źródło: Piotr Balas

 

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe