ZATRZYMANI ZA KRADZIEŻE I WŁAMANIA

  • 20.08.2013, 13:54
  • Katarzyna Krzak
 ZATRZYMANI ZA KRADZIEŻE I WŁAMANIA
Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy ukradli sprzęt telekomunikacyjny wartości 20 000 zł. Młodzi sprawcy mają na swoim koncie również wybicie szyby oraz kilka włamań do innych pomieszczeń.


Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy ukradli sprzęt telekomunikacyjny wartości 20 000 zł. Młodzi sprawcy mają na swoim koncie również wybicie szyby oraz kilka włamań do innych pomieszczeń. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Za tego typu przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


17 sierpnia w nocy dzierżoniowska Policja została powiadomiona o kradzieży sprzętu telekomunikacyjnego. Sposób działania sprawców świadczył, że mogą to być młodzi ludzie. Policjanci przestępstwo to skojarzyli z trzema młodymi mężczyznami legitymowanymi wcześniej w pobliskim rejonie. Ulicę dalej funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 18-lat, którzy działając wspólnie i w porozumieniu z wnętrza niezabezpieczonego pomieszczenia biurowego ukradli centralną jednostkę systemu konferencyjnego oraz dwie ładowarki do tego systemu powodując straty o łącznej wartości 20 tyś. zł. na szkodę 45-letniego mieszkańca Dzierżoniowa. Skradzione przedmioty, które odzyskano w całości i przekazano pokrzywdzonemu, sprawcy schowali w krzakach niedaleko miejsca zdarzenia. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. W toku dalszych czynności ustalono, że jeden ze sprawców zaraz po kradzieży wybił szybę wystawową w jednym ze sklepów przy ul. Krasickiego powodując straty w wysokości 2200 zł. Zebrany materiał dowodowy potwierdził również udział zatrzymanych w kilku innych przestępstwach na terenie miasta. Młodzi mężczyźni włamywali się do sklepów ze sprzętem RTV oraz składów węgla, gdzie ich łupem padły pieniądze oraz drobny sprzęt komputerowy. Obecnie policjanci skrupulatnie sprawdzają co jeszcze na swoim koncie maja 18-latkowie. Za kradzieże i włamania grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podinsp. Mariusz Furgała Rzecznik Prasowy KPP w Dzierżoniowie

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe