PAULA GUZ BRĄZOWĄ MEDALISTKĄ GÓRSKICH MISTRZOSTW POLSKI

Paula Guz z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zdobyła brązowy medal Górskich Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, rozgrywanych w Jeleniej Górze-Cieplicach w dniach 24-25 sierpnia.

Paula Guz z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zdobyła brązowy medal Górskich Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, rozgrywanych w Jeleniej Górze-Cieplicach w dniach 24-25 sierpnia. Swój tytuł zdobyła w rywalizacji kategorii młodzieżowej do 23 lat. Podium uzupełniła zwyciężczyni Katarzyna Niewiadoma z TKK Pacyfic Toruń oraz druga na mecie Monika Brzeźna, ten sam klub. Paula Guz po walecznej i oddanej jeździe zajęła również 5 miejsce w kategorii elity kobiet. Bardzo dobrze spisała się również Karolina Garczyńska, która zajęła 4 miejsce w młodzieżowej kategorii do 23 lat.

Wyścig elity kobiet rozpoczął się późnym popołudniem. Zawodniczki miały do pokonania 4 rundy prowadzące przez Zachełmie, Michałowice, Jagniątków o łącznej długości wyścigu 77,2km. Po decydującej akcji na 3 okrążeniu mocno poszarpany peleton podzielił się na małe grupki, które w takich samych składach zmierzały do mety. Paula Guz zdobyła medal brązowy w kategorii młodzieżowej, zaraz za nią na 4 miejscu była Karolina Garczyńska. Natalia Mielnik zajęła 7 miejsce. W kategorii elity kobiet Paulina Cywińska zajęła 14 lokatę.

Przed wyścigiem elity kobiet do rywalizacji na dystansie 3 rund przystąpiły juniorki młodsze. Tutaj pechowo wyścig zakończył się dla Doroty Przęzak, która załapała gumę i musiała gonić rywalki. Ostatecznie Weronika Laszkiewicz zajęła 23, a Dorota Przęzak była 26. Wyścig juniorek młodszych wygrała Marta Lach z klubu UKS Sokół Kęty.

W wyścigu juniorów młodszych mieliśmy swojego jednego reprezentanta Tomka Dudzika. Po zaciętej walce na dystansie 77,2 km Tomek zajął 18 miejsce.

Źródło: Natalia Mielnik