WYCIEK SUBSTANCJI CHEMICZNEJ

  • 12.09.2013, 13:43
  • Katarzyna Krzak
WYCIEK SUBSTANCJI CHEMICZNEJ
11 września o godz. 15.00 oficer dyżurny dzierżoniowskiej komendy został powiadomiony o wycieku substancji chemicznej na zapleczu marketu Intermarche. Z informacji wynikało, że kilka osób źle się czuje. Na miejsce zdarzenia udały się trzy zastępy Straży Pożarnej, dwie załogi Pogotowia Ratunkowego or

11 września o godz. 15.00 oficer dyżurny dzierżoniowskiej komendy został powiadomiony o wycieku substancji chemicznej na zapleczu marketu Intermarche. Z informacji wynikało, że kilka osób źle się czuje. Na miejsce zdarzenia udały się trzy zastępy Straży Pożarnej, dwie załogi Pogotowia Ratunkowego oraz grupa śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusze Ruchu Drogowego zabezpieczyli drogę dojazdową do marketu. Ze sklepu ewakuowano klientów oraz personel. Pogotowie Ratunkowe
udzieliło pomocy medycznej 6 osobom uskarżającym się na podrażnienia górnych dróg oddechowych. Jedną kobietę w wieku 83 lat zabrano do szpitala, gdzie po podaniu tlenu zwolniono do domu. Market po przewietrzeniu został w dniu wczorajszym zamknięty. Postępowanie w kierunku sprowadzenia niebezpieczeństwa, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie.
Jednocześnie Policja zwraca się z apelem do wszystkich osób, które mają informacje w przedmiotowej sprawie lub były w markecie około godziny 15.00 o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo Śledczym tel. w godz. 07.30 do 15.30: 74-832-22-40 lub 997 czynny całą dobę. Osobom, które pragną zachować anonimowość zapewniamy dyskrecje.

Źródło: podinsp. Mariusz Furgała Rzecznik Prasowy KPP w Dzierżoniowie

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe