SUKCESY LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW W BOLKOWIE

Natalia Mielnik i Weronika Laszkiewicz z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zwyciężają w swoich kategoriach wiekowych w XXII Kryterium Kolarskim o Puchar Burmistrza Miasta Bolków rozgrywanym 6 października.

Natalia Mielnik i Weronika Laszkiewicz z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zwyciężają w swoich kategoriach wiekowych w XXII Kryterium Kolarskim o Puchar Burmistrza Miasta Bolków rozgrywanym 6 października. Zmagania w Bolkowie odbywają się na ciężkiej i wymagającej rudzie liczącej 1100 metrów każda. Pogoda tego dnia dopisała startującym kolarzom.

Jako pierwsze na linii startu z klubu pojawiły się juniorki młodsze, które miały do pokonania 6 rund. Tutaj pewnie zwyciężyła Weronika Laszkiewicz a Malwina Cholewa zajęła 5 lokatę. W rywalizacji juniorów na dystansie 15 okrążeń Jakub Sałata zajął 11 miejsce. Kategoria elity pań to zwycięstwo Natalii Mielnik i drugie miejsce Pauli Guz.

Emocjonujący przebieg miała rywalizacja młodzików. Tutaj drugi na mecie po pechowym upadku z dwuosobowej ucieczki z peletonu na trasie był Michał Mroczkowski, zwyciężył Gieracki Patryk z klubu KS Slęża Mat Felt Sobótka. Zaraz za Michałem po zaciętej walce w peletonie 3 miejsce zajął Wojciech Karpierz. 17 lokatę zajął Dominik Troczka, jednak pechowy był dla niego ten start ponieważ upadłna ostatnim finiszu i musiał biegiem przekroczyć linię mety. Na szczęście nic poważnego Dominikowi się nie stało.

Źródło: Natalia Mielnik