ODDAJ KREW W GALERII

  • 11.10.2013, 12:44
  • Katarzyna Krzak
ODDAJ KREW W GALERII
19 października, podczas akcji Nasze Zdrowie Galeria Świdnicka i Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia” w Świdnicy oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu zapraszają serdecznie do oddawania krwi.

19 października, podczas akcji Nasze Zdrowie Galeria Świdnicka i Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia” w Świdnicy oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu zapraszają serdecznie do oddawania krwi.

Rafał Klemczak, prezes „Kropli Życia” wyjaśnia: - Czym jest krwiodawstwo? Krwiodawstwo to nie tylko akcja społecznościowa, mająca na celu zebranie jak największej ilości krwi od ludzi zdrowych na rzecz ludzi chorych i potrzebujących. Krwiodawstwo to przede wszystkim pomoc drugiemu człowiekowi - POMOC CZŁOWIEKOWI W POTRZEBIE. Krew jest najcenniejszym lekiem ratującym ludzkie życie. Jesienna aura to trudny czas dla szpitali pod względem operacji. Nie pozwólmy, aby operacje były odwoływane przez brak krwi. Pokażmy, że dzielenie się życiem wchodzi w krew.

Galeria Świdnicka już kilkakrotnie gościła stację krwiodawstwa.

- Mamy dobre warunki lokalowe do tego rodzaju akcji. To, że możemy zaprosić tych, którzy chcą się podzielić darem życia podczas weekendu, to duże udogodnienie dla osób, którym w tygodniu trudno dotrzeć do punktu. Bardzo się cieszę, że w ten sposób możemy dorzucić swoją małą cegiełkę do wielkiej sprawy. Cieszę się także, że w akcji uczestniczą chętnie pracownicy galerii – mówi Beata Moskal-Słaniewska, odpowiedzialna za marketing Galerii Świdnickiej.

Stacja rozpoczyna pracę od godziny 10.00. Krew zbierana będzie do godziny 15.00. W zbiórce mogą wziąć udział osoby pełnoletnie i zdrowe. Pobór krwi poprzedzony jest wywiadem lekarskim. Pamiętajmy, by mieć ze sobą dowód osobisty.

- Każdy z nas może zostać BOHATEREM. Nie musimy być specjalistami, aby uratować komuś życie - wystarczy oddać krew – podkreśla Rafał Klemczak.

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe