NASZE ZDROWIE

  • 11.10.2013, 13:05
  • Katarzyna Krzak
NASZE ZDROWIE
Powiat Świdnicki i Galeria Świdnicka zapraszają do udziału w akcji „Nasze Zdrowie” 19 października 2013 r.

W godzinach od 12.00 do 18.00 zapraszamy na bezpłatne badania i konsultacje specjalistyczne, między innymi badanie ostrości wzroku, badanie poziomu cukru we krwi, cholesterolu oraz pomiar ciśnienia tętniczego krwi i spirometrię. Przy pomocy Smokerlyzera będzie można dokonać pomiaru stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu – rzecz istotna dla palaczy!

Ratownicy medyczni poprowadzą instruktaż w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, zaś rehabilitanci przebadają wszystkich chętnych, szczególnie dzieci pod kątem wykrywania wad postawy. Firma Colgate zaprasza dzieci i dorosłych na bezpłatny przegląd uzębienia. A wykwalifikowane dietetyczki z Naturhouse zweryfikują nasza dietę i dokonają pomiarów tkanki tłuszczowej.

Dzieci zachęcamy do udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Tematem jest oczywiście zdrowie, a organizatorem zmagań jest świdnicki Sanepid. Wszystkich zapraszamy na degustację wód leczniczych ze szczawieńskich i lądeckich źródeł.

O godzinie 13.00 specjalnie dla pań prelekcja lekarza ginekologa Zbigniewa Wróbla po tytułem „Nowe i ciekawe w ginekologii”. Będzie mowa między innymi o nowych metodach leczenia rożnego rodzaju chorób „kobiecych”, ale także ciekawostki, dotyczące plastyki ginekologicznej. Doktor Wróbel przekaże także sporo informacji na temat nowych metod profilaktycznych.

Intensywne ćwiczenia bez wychodzenia z domu? Tak, to możliwe! W ramach akcji Nasze Zdrowie z sobotę 19 października od 10.00 do 18.00 zapraszamy nie tylko dzieci na stoisko z prezentacjami gier sportowych na konsolę Xbox Kinect przy salonie Media Expert. Tenis, skoki w dal, siatkówka czy paintball czy narciarstwo – wszystko w jednym miejscu.

W ramach akcji Nasze Zdrowie Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia” w Świdnicy oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu zapraszają na zbiórkę krwi od godz. 10. 00 do 15.00.

 

 

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe