TE NARKOTYKI NIE TRAFIĄ NA RYNEK

  • 05.11.2013, 13:40
  • Katarzyna Krzak
TE NARKOTYKI NIE TRAFIĄ NA RYNEK
Dzierżoniowscy policjanci przejęli i zabezpieczyli 250 porcji marihuany oraz 10 porcji amfetaminy. Zatrzymali również dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o posiadanie tych środków odurzających.

Dzierżoniowscy policjanci przejęli i zabezpieczyli 250 porcji marihuany oraz 10 porcji amfetaminy. Zatrzymali również dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o posiadanie tych środków odurzających. 20 i 21-latek usłyszeli już usłyszał zarzuty. Młodszy, który usłyszał również zarzut handlu narkotykami został objęty policyjnym dozorem. Za to przestępstwo może mu grozić kara do 8 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na terenie Dzierżoniowa. 01 listopada w godzinach popołudniowych policjanci w trakcie patrolu Osiedla Makowego zobaczyli dwóch młodych mężczyzn, którzy na ich widok próbowali oddalić się. W trakcie ich legitymowania funkcjonariusze pod ławką ujawnili trzy woreczki z zawartością marihuany. 20 i 21-latek przyznali się, że narkotyki należą do nich. Policjanci przeszukali również mieszkania należące do zatrzymanych. Łącznie policjanci ujawnili i zabezpieczyli 63 gramy marihuany i ponad 1 gram amfetaminy z których można było uzyskać ponad 260 porcji narkotyków. Mężczyźni zostali już przesłuchani, gdzie usłyszeli zarzuty za posiadanie narkotyków. Młodszy, który usłyszał również zarzut handlu narkotykami został objęty policyjnym dozorem.
Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych spraw. Sprawdzają m.in. skąd pochodziły środki odurzające, a także jaka byłą skala udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej
Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podinsp. Mariusz Furgała Oficer Prasowy KPP w Dzierżoniowie

 

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe