DZIEŃ OTWARTY KOMORNIKÓW

  • 18.11.2013, 14:32
  • Magadalena Sosnicka-Dzwonek
DZIEŃ OTWARTY KOMORNIKÓW
Komornicy z Dolnego Śląska i Opolszczyzny w ramach Dnia Otwartego 20 listopada w godzinach od 11.00 do 18.00 będą udzielać bezpłatnych porad prawnych wszystkim zainteresowanym problemami związanymi z egzekucją sądowa, odzyskaniem należności alimentacyjnych, zasadami przyznawania i otrzymywania świad

Komornicy z Dolnego Śląska i Opolszczyzny w ramach Dnia Otwartego 20 listopada w godzinach od 11.00 do 18.00 będą udzielać bezpłatnych porad prawnych wszystkim zainteresowanym problemami związanymi z egzekucją sądowa, odzyskaniem należności alimentacyjnych, zasadami przyznawania i otrzymywania świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego.

Dodatkowo komornicy będą dyżurować w siedzibach Wrocławskiej Fundacji Centrum Praw Kobiet przy ul. Ruskiej 46b w dniu 19.11.2013 roku w godzinach od 12.00 do 15.30. oraz Wrocławskiej Fundacji na Rzecz Równości przy Placu Świętego Macieja 5/III piętro w dniu 21.11.2013 roku w godz. 13.30 – 16.30.

Fundacje pomagają m.in. kobietom - ofiarom przemocy domowej, seksualnej i doświadczającym dyskryminacji ze względu na płeć. W ramach Dnia Otwartego zorganizowane zostanie również na Uniwersytecie Wrocławskim Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii przy ul. Uniwersyteckiej 7-10 w sali 3D w dniu 19 listopada o godzinie 17.00 we współpracy z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA Wrocław spotkanie połączone z projekcją filmu “Komornik” Feliksa Falka, po którym komornicy zmierzą się z mitem bezwzględnego egzekutora. Spotkanie zakończy dyskusja na temat zawodu komornika, jako jednego z zawodów prawniczych.

 

Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Sprawiedliwości, Dziennik Gazeta Prawna oraz na szczeblu lokalnym Gazeta Wrocławska, Radio Opole, Radio Wrocław i Telewizja Sudecka.

 

Adresy kancelarii pełniących dyżur na stronie internetowej www.lepiejtowiedzic.pl

Więcej informacji na stronach Izby Komorniczej we Wrocławiu:

www.izba-komornicza.pl

oraz

www.twojealimenty.pl

www.lepiejtowiedziec.pl

w najbliższej placówce MOPSu, czy GOPSu

w najbliższym Sądzie Rejonowym.

 

Informacji udziela także rzecznik prasowy

Izby Komorniczej we Wrocławiu

Monika Janus

tel.+48 512-777-075

[email protected]

Magadalena Sosnicka-Dzwonek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
opas
opas 22.12.2016, 09:36
Rady w przedmiocie egzekucji alimentów są niewiele warte w obecnym kształcie prawnym, bo teoria teorią a praktyka praktyką: http://pamietnikwindykatora.pl… Podobnie jest z egzekucją innych roszczeń. Skuteczność komorników oscyluje w granicach 20% (słownie: dwudziestu procent). Nic dodać i nic ująć, nom chyba że jeszcze to, że skuteczność rejestrów długów znanych jako KRD i inne takie, jest niemal zerowa. Rada - konkluzja? Wchodzić w rozsądne związki, kierować się rozsądkiem przede wszystkim a nie zauroczeniem.

Pozostałe