SEMI – ART LIGA KOSZYKÓWKI

Faworyt nie zawodzi, ostre strzelanie OSiR-u oraz Mistrz górą. Tak w skrócie przebiegała przedostatnia kolejka fazy grupowej SEMI-ART Ligi Koszykówki, która odbyła się wczoraj w hali im. Jerzego Klempela Dzierżoniowie.

Pierwszy mecz to pojedynek dwóch drużyn, które nie zaznały jeszcze smaku zwycięstwa
w Lidze, czyli OSiR-u DZIERŻONIÓW oraz B-BALL JUNIORÓW. Już pierwsze akcje pokazały, że zdecydowanym faworytem spotkania są starsi i bardziej doświadczeni zawodnicy OSiR-u, którzy po pierwszych 10 minutach gry prowadzili już różnicą 25 punktów. Kolejne odsłony to kontynuacja ich dobrej gry i systematyczne powiększanie przewagi, która przed decydującą kwartą wynosiła aż 44 punkty. Ostatnie 10 minut to tylko potwierdzenie ich dominacji, a agresywna obrona na całym boisku doprowadziła do zdobycia ostatnich 24 pkt.
z rzędu w meczu. Po ostrym strzelaniu zawodników OSiR-u, B-BALL JUNIORZY przegrywją aż 30:100. Najlepszym graczem meczu został, zdobywca „double-double”, Kamil Kijak – 30 pkt., i 10 zbiórek, natomiast wśród przegranych najlepiej zaprezentował się Mateusz Buganiuk – 12 pkt.

Stawką drugiego meczu pomiędzy ARKMEDEM B.P. a TEKILĄ było utrzymanie miana niepokonanych w Lidze oraz I miejsce w grupie. Niestety spotkanie trochę rozczarowało i już pierwsza kwarta, którą 13 punktami wygrał ARKMED B.P., pokazała, że emocji w tym spotkaniu raczej nie będzie. Kolejne odsłony meczu to zorganizowana, wszechstronna i zespołowa koszykówka ARKMED-u B.P., na która TEKILA nie potrafiła znaleźć tego dnia antidotum, a grając ostatnich 6 minut w czwórkę (parkiet, po bardzo wątpliwym faulu, opuszcza Maciek Ochman), zadanie to po prostu było nierealne. Ostatecznie ARKMED B.P. zwyciężą 82:51. W zwycięskiej drużynie najlepiej zaprezentowali się bracia Piotr i Tomasz Kuleta, zdobywcy odpowiednio 20 i 19 pkt. Najwięcej punktów w meczu, bo aż 27, rzucił Damian Komisarz z TEKILII.

W ostatnim meczu VI kolejki zmierzyły się AT-TRANS TEAM oraz B2B. Ci drudzy, chcąc uniknąć spotkania w I rundzie Play OFF z Arkmedem B.P. musieli to spotkanie wygrać i już pierwsze akcje potwierdziły ich zamiary, gdyż zdobyli pierwszych 8 punktów. Pierwsza połowa, po dość nieskutecznej grze obu ekip, kończy się przewagą B2B, wypracowaną na początku meczu. Trzecia kwarta lepiej zaczyna się dla AT-TRANS TEAM, którzy po „trójce” Arka Fabisza redukują stratę do 3 punktów i Mistrzowie zmuszeni są wziąć przerwę na żądanie. Po niej szybkie ich 3 kosze z rzędu i można powiedzieć, że sytuacja wraca do normy. Ostatnia odsłona to luźniejsza obrona i duża ilość przewinień, zwłaszcza graczy AT-TRANS, co skutkuje wieloma rzutami osobistymi. W ten właśnie sposób B2B zdobywa swoje ostatnie 8 punktów w meczu i wygrywa z AT-TRANS 61:49. Wśród wygranych wyróżniali się Kamil Paluszkiewicz – 18 pkt. oraz zdobywca „double-double” Błażej Parysz – 10 pkt. i 15 zbiórek, natomiast w drużynie przegranej najlepiej zaprezentował się Arkadiusz Fabisz – 16 pkt. (3x3)