ZNAMY FINALISTÓW SEMI-ART LIGI KOSZYKÓWKI

SEMI-ART Liga Koszykówki wchodzi w decydującą fazę. Wczoraj poznaliśmy drużyny, które zajęły miejsca V i VI oraz te, które zmierzą się w przyszłotygodniowym finale rundy jesiennej.

Pierwszy mecz to powtórka spotkania sprzed tygodnia, pomiędzy OSiR-em DZIERŻONIÓW a AT-TRANS TEAM, jednakże stawką jego było miejsce V. Mecz ten miał bliźniaczy przebieg jak poprzedni, OSiR wypracował sobie przewagę ok. 10 punktów, którą utrzymywał przez całe spotkanie. W ostatniej kwarcie zawodnicy AT-TRANS TEAM zbliżyli się na

5 oczek, ale 9 pkt. z rzędu OSiR-u pozwoliło im na spokojne rozegranie końcówki meczu
i „dowiezienie” zwycięstwa do końca. OSiR wygrał ten mecz dzięki dobrej grze w ataku oraz wysokiej skuteczności rzutów z linii osobistych, gdyż w ten właśnie sposób zdobył swoje ostatnie 13 punktów. Mecz zakończył się wynikiem 65:54 i to zawodnicy OSiR-u cieszyć się mogą z V miejsca na zakończenie rundy jesiennej Ligi. Najlepszym graczem wśród wygranych, ponownie został Mateusz Fior – 19 pkt., natomiast w AT-TRANS TEAM wyróżniał się Krzysztof Tkaczyk, zdobywca 22 punktów.

Stawką drugiego meczu było prawo gry w finale Ligi, a na parkiecie zmierzyły się ze sobą ARKMED B.P. i B-BALL DZIERŻONIÓW. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku byli Ci pierwsi i tylko w pierwszych 5 minutach gry mieli oni małe problemy ze zdobywaniem punktów. Z każdą kolejną akcją ich gra wyglądała coraz lepiej, co zresztą znajdywało potwierdzenie na tablicy wyników – prowadzenie do przerwy 32:8. Młodzi zawodnicy
B-BALL-a mieli z kolei ogromne problemy ze zdobywaniem punktów (w II i III kwarcie tylko po 2 punkty), a brak ich podstawowego gracza podkoszowego sprawił, iż operowali oni na dystansie i walkę na tablicach przegrali 19:36. Spotkanie kończy się, zgodnie z przewidywaniami, wysokim zwycięstwem ARKMED-u B.P. 78:20. Najlepszym zawodnikiem meczu został Grzegorz Fiks (Arkmed B.P.) – 25 pkt., a wśród przegranych Ernest Łagoda – 10 pkt.

W drugim półfinale zmierzyły się B2B oraz TEKILA. W meczu grupowym lepsi okazali się Ci drudzy, ale ich zwycięstwo rozstrzygnęło się dopiero po dogrywce. Lepiej w to spotkanie weszli zawodnicy TEKILI, którzy rozpoczęli od prowadzenia 8:0. Po czasie wziętym przez B2B ich gra znacznie się poprawiła i pierwszą kwartę zakończyli oni z minimalną,
1-punktową stratą. Kolejna odsłona meczu nie przyniosła zmiany wyniku, co zapowiadało jeszcze większe emocje. Trzecia kwarta to nieco gorsza gra TEKILI, co szybko wykorzystali przeciwnicy wychodząc na 6 punktowe prowadzenie. Ostatnie 10 minut meczu to bardzo duża nerwowość wśród zawodników obu drużyn i mozolne budowanie przewagi przez B2B, która na ok. 2 minuty przed końcem wynosiła 13 pkt. Wtedy to też parkiet za 5 przewinień opuścił jeden z graczy B2B i wobec wcześniejszej kontuzji innego gracza, zmuszeni oni byli grać we czterech. Stworzyło to dużą szansę dla graczy TEKILI, którzy szybko zabrali się do odrabiania strat. Niestety czasu wystarczyło tylko na odrobienie 7 z nich i ostatecznie przegrali 57:63, i w przyszłym tygodniu zagrają z B-Ballem w meczu o III miejsce. Najlepszym graczem spotkania został Michał Strzelczyk (B2B) – 23 pkt., zaś w przegranej drużynie najlepiej zaprezentował się Damian Komisarz – 16 pkt.