ARKMED B.P. NOWYM MISTRZEM

Arkmed b.p. Nowym mistrzem, II miejsce dla B2B, najniższy stopień podium dla graczy TEKILI. 11 grudnia w hali im. Jerzego Klempela odbyły się dwa ostatnie mecze SEMI-ART Ligi Koszykówki.

W meczu o III miejsce zmierzyły się drużyny TEKILI i B-BALL DZIERŻONIÓW. Faworytem do zwycięstwa – TEKILA, a brak dwóch zawodników pierwszej piątki przeciwnika oraz brak możliwości dokonywania zmian w trakcie spotkania, dodatkowo zwiększało ich szanse. Mecz przez pierwsze 5 minut był bardzo wyrównany. Zawodnicy B-BALL-a dobrze bronili
i w ataku zdobywali dość łatwe punkty. Po czasie wziętym przez TEKILĘ, zawodnicy tej drużyny wzmocnili obronę, zwłaszcza w strefie podkoszowej i zmusili rywala do rozgrywania akcji na dystansie, co szybko przyniosło efekty w postaci przewagi 9 pkt. po I kwarcie.
W każdej kolejnej odsłonie TEKILA systematycznie powiększała swoją przewagę, by przed ostatnimi 10 minutami prowadzić już 21 oczkami. Ostatnia kwarta to wyraźne braki fizyczne graczy B-BALL-a (wspomniany już brak możliwości zmian), co przełożyło się na ich zdobycz punktową – tylko 5 pkt. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 76:35 i III miejsce zajmuje TEKILA. Najlepszym graczem spotkania został, zdobywca „double-double”, Marcin Gudz (Tekila) – 33 pkt., 12 zbiórek, natomiast w przegranej drużynie najlepiej zagrał Maciej Jamuła – 18 pkt.

Meczem finałowym pomiędzy ARKMED B.P. a B2B kończyliśmy jesienna edycję Ligi. Biorąc pod uwagę bardzo wyrównane spotkanie obu ekip w rundzie zasadniczej spodziewać się można było sporych emocji. Dodatkowym smaczkiem tego spotkania był pojedynek Błażeja Parysza (B2B) i Piotra Kulety (Arkmed B.P.), pretendentów do tytułu MVP Ligi. Już pierwsza kwarta pokazała kto będzie rządził w tym dniu na parkiecie. Gracze ARKMED-u B.P. zaczęli od prowadzenia 15:0, a B2B swoje pierwsze i ostatnie punkty w tej kwarcie zdobyło w 3:10 minucie. Każda kolejna odsłona to zdecydowana przewaga ARKMED-u B.P., którego akcje były szybkie, zespołowe, a co najważniejsze skuteczne. Zawodnicy B2B starali się jak mogli, ale tego dnia niewiele im wychodziło i po prostu musieli uznać wyższość przeciwnika. Wynik końcowy – 67:28 dla ARKMED B.P. i to gracze tej drużyny mogli cieszyć się z tytułu Mistrza SEMI-ART Ligi Koszykówki. Najwięcej punktów wśród wygranych zdobył Piotr Kuleta – 15, a wśród przegranych Michał Strzelczyk – 10.

MVP całej ligi, pomimo nieco słabszego meczu finałowego, został zawodnik drużyny B2B Błażej Parysz.

Spotkanie podsumowujące SEMI-ART Ligę Koszykówki z udziałem wszystkich grających

w lidze zespołów, gdzie wręczone zostaną nagrody, puchary i medale odbędzie się w najbliższy piątek w sali konferencyjnej Hotelu OSiR o godz. 19.00.

W lidze brało udział 7 drużyn, czyli 64 zawodników. Wszystkim zawodnikom oraz obsadzie sędziowskiej serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji, która ruszy na wiosnę 2014 roku.

Specjalne podziękowania organizatorzy kierują również do sponsorów Ligi. Sponsora Tytularnego, firmy SEMI-ART, która jest z nami już od SZEŚCIU edycji oraz pozostałych sponsorów.

Organizatorami imprezy są Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, Burmistrz Miasta Dzierżoniów oraz Klub Koszykówki „B-BALL DZIERŻONIÓW”, a współfinansowana jest ona ze środków otrzymanych z Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

WYNIKI

TEKILA – B-BALL DZIERŻONIÓW 76:35 (18:9,21:9,12:12,25:5))

ARKMED B.P. – B2B 67:28 (19:2,16:7,16:7,16:12))

Poniżej przedstawiamy klasyfikację najlepszych zawodników w poszczególnych elementach gry. Brani są pod uwagę zawodnicy, którzy brali udział w przynajmniej 50% meczów swojej drużyny.