BEDNAREK NAJLEPSZYM MŁODZIEŻOWCEM 2013 ROKU

18 grudnia Polski Związek Bokserski opublikował rankin najlepszych Młodzieżowców roku 2013. Miłą niespodzianką dla wszystkich amatorów bosku jest fakt, że Kamil Bednarek został uznany za najlepszego zawodnika w Polsce w kat. do 75 kg. Reprezentant DKB zdobył 195 pkt oraz zajął 2 miejsce P4P w naszym kraju, czyli bez podziału na kategorię wagowe.

W rankingu możemy zobaczyć także innego zawodnika z DKB, którym jest Bartosz Gołębiewski, w wadze 69 kg zajął piate miejsce.

Podstawą do jego sporządzenia były: Indywidualne Mistrzostwa Polski w Grudziądzu, 38. Międzynarodowy Drużynowy Turniej Bokserski Nadziei Olimpijskich im. Ryszarda Redo w Grudziądzu, Międzynarodowe Turnieje „Brandenburg Cup” w Frankfurtcie nad Odrą oraz Memoriał Juliusza Tormy w Pradze, Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Rotterdamie oraz Puchar Polski w Nowy Dworze Mazowieckim.

W poszczególnych kategoriach wagowych triumfowali: Jakub Słomiński (49 kg), Adrian Kowal (52 kg), Patryk Trochimiak (56 kg), Łukasz Niemczyk (60 kg), Daniel Adamiec (64 kg), Cezary Chmielnicki (69 kg), Kamil Bednarek (75 kg), Mateusz Trybuch (81 kg), Jakub Lewkot (91 kg) i Daniel Król (+91 kg).

W nieoficjalnym zestawieniu P4P, czyli bez podziału na kategorie wagowe najlepszym w 2013 roku był Adrian Kowal (204 punkty), wyprzedzając Kamila Bednarka (195), Daniela Adamca i Cezarego Chmielnickiego (obaj po 175) oraz Jakuba Słomińskiego (161).