WIGILIJNE KOLĘDOWANIE W SZKOŁACH NIEPUBLICZNYCH W BIELAWIE

  • 23.12.2013, 12:10
  • Edyta Babiarz
 WIGILIJNE KOLĘDOWANIE W SZKOŁACH NIEPUBLICZNYCH W BIELAWIE
Staropolskim zwyczajem ostatnie dni grudnia przebiegają w podniosłym nastroju i wyczekiwaniu na pojawienie się pierwszej wigilijnej gwiazdki. Społeczność szkolna naszej placówki przygotowuje się do Bożego Narodzenia i powitania Nowego Roku wyjątkowo uroczyście.

Staropolskim zwyczajem ostatnie dni grudnia przebiegają w podniosłym nastroju i wyczekiwaniu na pojawienie się pierwszej wigilijnej gwiazdki. Społeczność szkolna naszej placówki przygotowuje się do Bożego Narodzenia i powitania Nowego Roku wyjątkowo uroczyście. Z przyjemnością informujemy, że 6 grudnia Mikołaj sprawił nam miłą niespodziankę i przybył do szkoły z workiem słodyczy.

Wnętrze budynku zostało pięknie udekorowane okazjonalnymi stroikami mieniącymi się światłem lampek choinkowych i kolorowych bombek.

Uczniowie pod okiem p. Sandry Sawy opiekunki Samorządu Szkolnego przygotowali kartki świąteczne, ozdobne puzderka, pamiątkowe upominki, które wręczone zostały Gościom Honorowym i nauczycielom. W gronie zaprzyjaźnionych i zawsze życzliwych nam osób znaleźli się : ks. prałat Stanisław Chomiak, Zbigniew Skowroński - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielawie, Stefania Pagórska i Barbara Pachura - radne Rady Miejskiej w Bielawie.

Radę Rodziców reprezentowała jej przewodnicząca p. Katarzyna Lesińska.

Uczniowie pod kierunkiem p. Róży Zięby przedstawili misteryjne sceny rodzajowe z Szopki Betlejemskiej. Scenariusz widowiska znakomicie połączył tradycję ze współczesnością. Wszyscy widzowie porwani zostali do wspólnego kolędowania.

Wigilijny opłatek symbolicznie połączył nas we wspólnej roli jak jest przypisana szkole, edukacji i wychowaniu młodego pokolenia Polaków, co podkreśliła dyrektor Szkół Niepublicznych p. Daria Michalska w życzeniach świątecznych adresowanych do wszystkich uczestników.

Po uczcie duchowej przyszedł czas na smakowanie potraw. Był czerwony barszcz, krokiety z kapustą, pierogi z grzybami, ciasta, owoce, słodycze i napoje.

Gustownie nakryty stół, światło świec, ciepła atmosfera stały się okazją do chwili zadumy i towarzyskiej rozmowy.

Edyta Babiarz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 25.12.2013, 10:43
Trudno wymagać
Gość
Gość 25.12.2013, 00:02
a pani M. ubrana jak na dyskotekę!
Gość
Gość 23.12.2013, 13:11
komuchy obchodzą Wiglię?

Pozostałe