OSKARŻENI ZA WYŁUDZENIA

  • 02.01.2014, 08:22
  • Katarzyna Krzak
OSKARŻENI ZA WYŁUDZENIA
15 wyłudzonych pożyczek, straty w wysokości ponad 9300 zł to efekt przestępczej działalności 20-latka z Bielawy, wobec którego funkcjonariusze Referatu d/w z PG prowadzili postępowanie. Teraz oszustem zajmie się Sąd, który może go skazać nawet na 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Referatu d/w z PG przesłali do Prokuratury akt oskarżenia wobec 20-latka z Bielawy. Młody mężczyzna jest podejrzany o wyłudzenie pożyczek z internetowych portali pożyczkowych. 20-latek na przestrzeni trzech miesięcy podając dane członków rodziny oraz fałszywe dane o zatrudnieniu, wprowadzał w błąd pracownika tych portali co do możliwości i zamiaru wywiązania się z zawieranych umów i wyłudził 15 pożyczek. Łączna wartość strat jaka powstała w wyniku jego przestępczej działalności to
ponad 9300 zł. Wyłudzone w ten sposób pieniądze przeznaczył na długi oraz gry hazardowe. Za tego typu oszustwa grozi mu teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia szkody.

Źródło: podinsp. Mariusz Furgała Rzecznik Prasowy KPP w Dzierżoniowie

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe