Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

PODSUMOWANIE ZMAGAŃ W JUNIORZE DZIERŻONIÓW W 2013 ROKU

Wraz z upływającym rokiem 2013 dobiegają również ku końcowi zmagania we wszystkich dyscyplinach sportowych w Dzierżoniowie. Wśród wielu klubów sportowych od lat świetnie radzi sobie MULKS JUNIOR Dzierżoniów. Na dzień dzisiejszy w klubie są 4 sekcje : Zapaśnicza, Ju Jitsu, MMA oraz Sumo.

Wraz z upływającym rokiem 2013 dobiegają również ku końcowi zmagania we wszystkich dyscyplinach sportowych w Dzierżoniowie. Wśród wielu klubów sportowych od lat świetnie radzi sobie MULKS JUNIOR Dzierżoniów. Na dzień dzisiejszy w klubie są 4 sekcje : Zapaśnicza, Ju Jitsu, MMA oraz Sumo. W sezonie 2013 zawodnicy występowali w takich konkurencjach jak zapasy, ju jitstu, sumo, grappling, MMA i zdobywali w nich medale w zawodach różnej rangi: Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Polski Juniorów w K-1, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach, Mistrzostwa Polski LZS w zapasach, Mistrzostwa Polski BJJ, Puchar Polski BJJ, Mistrzostwa Makroregionu w Zapasach oraz Sumo, Mistrzostwa Dolnego Śląska w Zapasach, MMA oraz BJJ, Ogólnopolskich oraz Międzynarodowych Turniejach Zapaśniczych oraz BJJ. A także w wielu innych zawodach na szczeblu powiatowym oraz miejskim.

O to najważniejsze wyniki sportowe w klubie w roku 2013 :

-Michał Bobrowski wywalczył złoty medal w Mistrzostwach Europy ADCC SUBMISSION FIGHTING(80kg) w Krakowie, Mistrza Polski Juniorów w Amatorskiej Lidze MMA(87kg) we Wrocławiu, wicemistrza Polski Juniorów(86kg) w K-1 w Świebodzicach, wygrał Puchar Polski Kickboxingu Juniorów(86kg) w Mińsku Mazowieckim

-Przemysław Szpiczakowski(66kg) wywalczył złoty medal w Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach we Włodawie, złoty medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w sumo w Brzegu Dolnym oraz wygrał kilka międzynarodowych turniejów

-Sebastian Dudek(42kg) wywalczył srebrny medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zgierzu i srebrny w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS kadetów w stylu wolnym w Mielnie

-Piotr Szydłowski wywalczył srebrny medal w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS juniorów w stylu wolnym w Mielnie i w Hradec Kralove oraz zajął III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju NO GI FIGHT w Dzierżoniowie

- Marzena Martyka była XIII w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży(65kg) w Zgierzu i VII w Pucharze Polski Juniorek(63kg) w Stargardzie Szczecińskim oraz druga w Brnie(60kg)

-Jakub Kocerba złoty medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Brzegu Dolnym w stylu wolnym i srebrny medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w stylu klasycznym w Kędzierzynie Koźle, I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju w Miliczu oraz w Dzierżoniowie

Zawodniczki i zawodnicy startowali w 30 imprezach krajowych oraz dwukrotnie wyjeżdżali za granicę do Hradec Kralove i do Brna. Klub zdobył wiele innych medali na szczeblach ogólnopolskich, wojewódzkich również wśród najmłodszych dzieci. Na pochwałę zasługuję Tomasz Bigos który 5-krotnie wygrywał turnieje(Milicz, Kudowa, Cieszków, Lewin Kłodzki, Wołów) w tym roku oraz inni zawodnicy : Piotr Lubański, Artur Matwieiszyn, Natan Poznański, Alan Ekiert i Marek Stawowczyk.

Klub MULKS JUNIOR Dzierżoniów dzięki uzyskanym wynikom sportowym zdobył 47pkt w klasyfikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki w 2013 roku i jest jednym z najlepszych klubów w Powiecie Dzierżoniowskim. Zarząd Klub oraz zawodnicy chcieliby podziękować Burmistrzowi Dzierżoniowa, Staroście, Marszałkowi Województwa Dolnośląskiego oraz wszystkim osobom które przyczyniły się do rozwoju naszego klubu i chętnie współpracują w życiu codziennym klubu.

Wielkie podziękowania składamy naszym sponsorom: Krzysztof Kuśmierski Firma EL MONT, Marek Dymkowski Pro Familia, Antonio Minniti ANTONIO DI FERENZE i Raffaele Minniti RaFFe CaFFe, Czesław Stryjski Firma JUMAR S.C, Mariola i Wiesław Berezicy PROMASZ, Firma ROOMSTER, Zakład Kamieniarski Ryszard Pelczar, Restauracja Rodos, Dolnośląskie Zrzeszenie LZS.

Źródło: Stanisław Warchoł