ZATRZYMANO 6 CUDZOZIEMCÓW

  • 10.01.2014, 12:46
  • Katarzyna Krzak
ZATRZYMANO 6 CUDZOZIEMCÓW
Sześciu cudzoziemców zatrzymali 8 stycznia funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Wśród zatrzymanych jest trzech mężczyzn, obywateli Ukrainy, którzy wykorzystywali wizy wydane w celu wykonywania pracy w Polsce niezgodnie z ich przeznaczeniem.

Sześciu cudzoziemców zatrzymali 8 stycznia funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Wśród zatrzymanych jest trzech mężczyzn, obywateli Ukrainy, którzy wykorzystywali wizy wydane w celu wykonywania pracy w Polsce niezgodnie z ich przeznaczeniem. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Placowki w Jeleniej Górze, gdy zmierzali w stronę Niemiec w celach, jak oświadczyli, turystycznych. W naszym kraju jednak pracy nie podjęli anie nie skontaktowali się z pracodawcami, na podstawie oświadczeń których uzyskali wizy. W związku z użyciem wiz niezgodnie z celem ich uzyskania, wizy zostały im cofnięte. Otrzymali decyzje o zobowiązaniu do opuszczenia Polski i powrotu na Ukrainę.
Ich rodak zatrzymany przez funkcjonariuszy ze Zgorzelca wyłudził wizę w jednym z konsulatów, za co zostanie ukarany i również otrzyma zobowiązanie do powrotu do kraju swego pochodzenia. Natomiast obywatelka Ukrainy zatrzymana przez funkcjonariuszy z pilotażowej Wspólnej Niemiecko - Polskiej Placówki w Żarskiej Wsi, choć posiadała niemiecką kartę pobytu, nie zabrała ze sobą dokumentów, które pozwalałyby jej na swobodne poruszanie się po krajach Schengen. Została skierowana do Niemiec i pouczona o konieczności zabierania dokumentów ze sobą. Funkcjonariusze z Placówki w Kaliszu zatrzymali Wietnamczyka posługującego się podrobionym bułgarskim dowodem osobistym, które miał mu umożliwić bezwizowe poruszanie się po krajach Schengen na zasadzie obywatela - członka Unii Europejskiej. Dziś prowadzone są z nim dalsze czynności wyjaśniające. Zostało wszczęte postępowanie karne i administracyjne zmierzające do wydalenia z Polski.

Źródło: chor. SG Anna Galon Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

 

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe