UDANY ROK 2013 DLA SOWY PIESZYCE

• 16.01.2014, 09:52
  • Edyta Babiarz
Zarząd Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego SOWA Pieszyce uznaje 2013 rok za bardzo udany dla naszych zawodniczek i zawodników którzy wywalczyli ogrom medali w zawodach różnej rangi czy to na arenie krajowej czy zagranicznej.

Zarząd Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego SOWA Pieszyce uznaje 2013 rok za bardzo udany dla naszych zawodniczek i zawodników którzy wywalczyli ogrom medali w zawodach różnej rangi czy to na arenie krajowej czy zagranicznej. Klubu organizował w Pieszycach zajęcia pozalekcyjne, półkolonie, ferie, obozy dla dzieci i młodzież szkolnej oraz dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Prowadziliśmy zajęcia, które ukierunkowane są na walkę z patologiami. Za jęcia te miały na celu wychowywanie i uświadamianie dzieci, że spożywanie  alkoholu i branie używek jest szkodliwe dla zdrowia. Zadaniem docelowym była organizacja czasu wolnego oraz rozwój fizyczny i umysłowy uczniów.

Do najważniejszych wyników sportowych 2013 zarząd chciałby nadmienić :

-Start Marzeny Martyki(65kg) w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zgierzu była 13, w jesiennym Pucharze Polski juniorek(63kg) w Stargardzie Szczecińskim była VII  i była druga w Czechach w Brnie oraz wygrała Międzynarodowy Turniej w Pieszycach.

-Paulina Martyka(52kg) wywalczyła w Mistrzostwach Polski Młodziczek w Raciborzu brązowy medal, w Miliczu w Ogólnopolskim Turnieju Młodziczek srebrny medal. Paulina wygrała Międzynarodowe Turnieje w Kudowie, Pieszycach, Dzierżoniowie i w M/N Turnieju w Brnie była IV. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Brzegu Dolnym w sumo(50kg) była II i zapasach(52kg) tez II. .

-Paulina Łochańska również wywalczyła w Mistrzostwach Polski Młodziczek(67kg) w Raciborzu brązowy medal, wygrała Międzynarodowy Turniej w Pieszycach i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w sumo a w zapasach(67kg) brązowy medal

-Natalia Kołosz w Mistrzostwach Polski Młodziczek(48kg) była 22 , Miliczu w Ogólnopolskim Turnieju Młodziczek była druga, w Czechach w Brnie była III i  wygrała Międzynarodowy Turniej w Pieszycach i Dzierżoniowie. W MMM w sumo(45kg) w Brzegu Dolnym była pierwsza a w zapasach(44kg) trzecia.

-Sylwia Martyka(52kg) była 17 w Mistrzostwach Polski Młodziczek,  Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Brzegu Dolnym w zapasach(52kg) ósma.

Paulina Kubicka w Międzywojewódzkich  Mistrzostwach Młodziczek w sumo(50kg) była III i w zapasach(52kg) była X.

Z dziewcząt w zawodach startowały również Dominika Sawicka która była II w Pieszycach oraz była czwarta w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w zapasach Aleksandra Rosada w Pyrzycach w Mistrzostwach Polski kadetek w sumo była czwarta.

Z młodzików wyróżniają się Kamil Kopytko, Daniel Celmer, Kacper Sawicki, Dominik Watuszko, Kacper Garncarek. Kamil Kopytko był pierwszy w Kudowie i drugi  w Hradec Kralove oraz MMM w Brzegu Dolnym był VII. Daniel Celmer był trzeci w Kudowie i w Pieszycach.  I miejsce wywalczył również Dominik Watuszko w Dzierżoniowie a trzecie Kacper Garncarek. Medale w rożnych turniejach wywalczyli również : Patryk Radecki, Dominik Łysoń, Jakub Kluza, Robert Łysoń, Wojciech Kindel.

W 2013 roku Klub zorganizował III Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, Powiatowy Turniej, zajęcia ogólnorozwojowe o tematyce „Nie biorę   alkoholu i narkotyków”. Zawodnicy i zawodniczki naszego klubu mieli okazję wyjechać do Czech do Hradec Kralove, Brna, na zgrupowania do Spalonej, Kudowy, Świeradowa Zdrój oraz uczestniczyć w zajęciach w sali treningowej przy ulicy Kościuszki 6A.  Nasi zawodnicy stale podnoszą swój poziom sportowy.

Zarząd klubu chciałbym bardzo podziękować swoim wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za zmagania na matach. Chcielibyśmy gorąco podziękować osobom które wspierają naszą działalność statutową  i bez których nasze zajęcia, wyjazdy i sukcesy nie mogłyby się odbyć.

Podziękowania należą się dla: Burmistrzów Pieszyc, Starosty Powiatu Dzierżoniowskiego.

dla Sponsorów: Firma ROOMSTER, Posadzki Makowski PPHU DANDIS, SYNERGIA Polska Artur Pokora, PAG Piotr Guber, Przychodnia PRO FAMILIA, RENDOM Artur Walicki, PROMASZ Mariola i Wiesław Berezicki, URB Sebastian Walicki, SYNERGIA Polska Artur Pokora, Czesław Stryjski Firma JUMAR S.C.