WIELKIE MIODKU LIZANIE, BAJEK Z KUBUSIEM CZYTANIE

  • 28.01.2014, 13:15
  • Edyta Babiarz
WIELKIE MIODKU LIZANIE, BAJEK Z KUBUSIEM CZYTANIE
8 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora misia o bardzo małym rozumku stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka.

18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora misia o bardzo małym rozumku stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Urocze przygody wiecznie głodnego i poszukującego miodu Kubusia, Kłapouchego, który nieustannie gubi ogon, nieśmiałego Prosiaczka o wielkim sercu, rozbrykanego Tygrysa, czy praktycznego Królika i wszystkowiedzącej Sowy zebrane w wielu publikacjach i wydawane wciąż w nowych książkach mogą być dobrą okazją do rozpoczęcia przygody z czytaniem. Pogodny z natury, oddany przyjaciel Kubuś z pewnością będzie dla kolejnego pokolenia najmłodszych czytelników doskonałym przewodnikiem po świecie literatury.

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka jest doskonałą okazją do przypomnienia sobie o tym niezwykłym bohaterze i przeczytania opowiadań dziecku lub powrócenia samemu do ciepłych historii. Najsłynniejszy miś świata, amator miodku mieszkający w Stumilowym Lesie. Kubuś Puchatek, bo o nim mowa, ma 18 stycznia swoje święto. Dzień Kubusia Puchatka jest obchodzony na pamiątkę urodzin jego twórcy - Alana Alexandra Milne'a.

Bohater znanej powieści jest kultową postacią dla przedstawicieli kilku pokoleń. Z chwilą, gdy w 1926 roku w Londynie ukazała się drukiem
książka "Kubuś Puchatek", a potem "Chatka Puchatka", rozpoczęła się międzynarodowa kariera pisarza oraz słynnego misia.

Przygody Kubusia Puchatka doczekały się wielu ekranizacji i adaptacji teatralnych na całym świecie.
Książki te Alan Milne napisał z myślą o swoim kilkuletnim synku, któremu podarował na urodziny pluszowego misia. Syn pisarza Christopher Robin - Krzyś został też jednym z bohaterów książek. "Przygody Kubusia Puchatka" zostały też zrealizowane jako słuchowisko Polskiego Radia.

W Przedszkolu Językowym „Europejska Akademia Dziecka” w Bielawie zagościli bohaterowie z książki o Puchatku i jego przyjaciołach: Prosiaczek, Królik, Kłapouchy, Kangurzyca, Maleństwo i Krzyś. Z ich udziałem odbyło się wiele ciekawych zajęć: rozwiązywanie krzyżówki – „Wielkimi krokami do Stumilowego Lasu”’ „teatr talentów” z kukiełkami z pudełka, miodku oblizywanie oraz kubusiowy bal maskotek. Każdy uczestnik tego dnia otrzymał misiowy medal oraz dyplom.Edyta Babiarz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe