TEWZADZE GRUZIŃSKI OBROŃCA WARSZAWY

  • 04.02.2014, 10:06
  • Katarzyna Krzak
TEWZADZE GRUZIŃSKI OBROŃCA WARSZAWY
9 lutego w Spółdzielni Mieszkaniowej w Dzierżoniowie o godz. 17.00. w przeddzień 120. rocznicy urodzin podpułkownika Tewzadze odbędzie się prezentacja książki Tewzadze - gruziński obrońca Warszawy.

9 lutego w Spółdzielni Mieszkaniowej w Dzierżoniowie o godz. 17.00. w przeddzień 120. rocznicy urodzin podpułkownika Tewzadze odbędzie się prezentacja książki Tewzadze - gruziński obrońca Warszawy.


Jarosław Kresa dziennikarz (Tygodnik Wałbrzyski, Tygodnik Dzier­żoniowski, miesięcznik „Twoja Spółdzielnia”, Radio „Sudety”), miłośnik historii, pomysłodawca i współor­ganizator Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58 pułku piechoty (4 pułku strzelców wielkopolskich), były pił­karz, autor książki na temat historii dzierżoniowskie­go klubu sportowego „Lechia na koniec tysiąclecia” (2001), szachista.
„Tylko prawda jest ciekawa” – napisał Józef Mackiewicz we wstępie do jednej ze swych powieści. Wydaje mi się, że słowa te najlepiej pasują na motto do niezwykłej książki Jarosława Kresy. Niezwykłej, bo opisującej życiową drogę Gruzina z urodzenia a Polaka z wyboru i konieczności - Waleriana Tewzadze. Nie znam scenarzysty, który potra­fiłby stworzyć fikcyjną opowieść podobną do losu bohate­ra tej książki. Nie mam też wątpliwości, że od pierwszych zdań każdy z Czytelników zrozumie z jak niezwykłym życiorysem ma okazję się zapoznać. Jest to także dosko­nały materiał historyczny do poznawania i rozumienia również naszej lokalnej historii. Gorąco polecam…”
Janusz Maniecki historyk, współautor książki „Solidarność” Ziemi Dzier­żoniowskiej – 1980-1989 – przyczynek do dziejów.

 

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 05.02.2014, 10:37
A arcyzabójca Dzierżyński był Polakiem... i co z tego ma wynikać? Że wszyscy Polacy to kanalie? Proszę myśleć co Pan/Pani tam sobie uważa :)
Gość
Gość 04.02.2014, 12:40
wszystko ładnie pięknie ale Stalin też był gruzinem i co ja mam mysleć..Ludzie niekturzy omijają ten artykuł z tego względu siema

Pozostałe