BEZPIECZNA ZIMA Z GOPR I MERCEDESEM

  • 07.02.2014, 12:25
  • Admin TVS
 BEZPIECZNA ZIMA Z GOPR I MERCEDESEM
Choć tegoroczna zima nie była do tej pory łaskawa dla narciarzy i właścicieli wyciągów, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe nie narzeka na brak zajęć. Dyżurują w górach, szkolą się, prowadzą akcję Bezpieczna Zima w ramach której, edukują turystów.

Choć tegoroczna zima nie była do tej pory łaskawa dla narciarzy i właścicieli wyciągów, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe nie narzeka na brak zajęć. Dyżurują w górach, szkolą się, prowadzą akcję Bezpieczna Zima w ramach której, edukują turystów jak zapobiegać wypadkom i umiejętnie korzystać z dóbr natury.

 

Ponad 100 ratowników zawodowych i 1300 ochotników w ramach siedmiu regionalnych grup na które podzielony jest GOPR: Beskidzkiej, Bieszczadzkiej, Jurajskiej, Karkonoskiej, Krynickiej, Podhalańskiej, Wałbrzysko-Kłodzkiej, prowadzi codzienne dyżury na stokach narciarskich i w „goprówkach” na turystycznych szklakach. W sobotę 25 stycznia Naczelnicy wszystkich  grup oraz Naczelnik GOPR odebrali w Szczawnicy 8 nowych samochodów.  

 

- Praca ratowników to nie tylko akcje ratownicze w górach, ale również godziny spędzone na szkoleniach, doskonaleniu umiejętności oraz pracy administracyjnej. – mówił Jacek Dębicki, Naczelnik GOPR. – Dzięki Mercedesowi przemieszczanie się w regionie i pomiędzy ośrodkami w terenie stało się wolne od problemów związanych z eksploatacją samochodów.

 

Jak informuje Naczelnik GOPR Jacek Dębicki  w ciągu pierwszych dwóch tygodni ferii ratownicy odnotowali znacznie mniej wypadków niż w zeszłym roku. Spowodowane jest to niesprzyjającymi warunkami śnieżnymi, wiele osób zrezygnowało z wyjazdu w góry. Ratownicy pomagali głównie przy typowych urazach narciarskich jak złamania i skręcenia.

 

Podczas ferii w 7 najbardziej popularnych ośrodkach wypoczynku zimowego GOPR uczy bezpiecznych zachowań na stokach narciarskich. W ten weekend, 8-9.02 w Czarnej Górze,  tym razem ratownicy z wałbrzysko-kłodzkiej grupy GOPR będą zachęcać narciarzy i snowboardzistów do jazdy w kaskach, uświadamiać czym grozi nieodpowiednie zachowanie i jak ważna jest w górach znajomość numeru ratunkowego 601 100 300.

 

- Pomimo, ze tegoroczny sezon, do tej pory przebiega spokojnie, znaczenie takich akcji jak Bezpieczna Zima nie malej. Cały czas wraz z naszymi partnerami pracujemy i edukujemy turystów - dodaje Dębicki

 

Istotnym punktem programu będą pokazy akcji ratowniczych oraz nauka zasad pierwszej pomocy. Specjaliści opowiedzą, jak uniknąć niebezpiecznych wypadków, a gdy te niestety już się zdarzą, jak skutecznie reagować. Dla uczestników Bezpiecznej Zimy organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody.

 

Partner akcji Mercedes-Benz, zajmie się edukacją kierowców, a osoby które ukończyły 18 lat i posiadają prawo jazdy będą mogły przetestować od 9.00 do 15.00, pod opieką specjalistów od off-roadu Mercedesy: Klasy GLK, ML oraz G. Zapisy na jazdy odbywają się na stronie www.mercedes-benz.pl/4matic oraz w miejscu akcji – Czarna Góra – Stronie Śląskie.

 

 

Terminy akcji „Bezpieczna Zima”:

18-19.01.2014 Ustrzyki Dolne

25-26.01.2014 Kluszkowce

01-02.02.2014 Jaworzyna Krynicka

08-09.02.2014 Czarna Góra

15-16.02.2014 Białka Tatrzańska (Bania)

22-23.02.2014 Szczyrk (Czyrna-Solisko)

01-02.03.2014 Zieleniec (Gryglówka)

 

Więcej informacji: www.bezpieczna-zima.pl

 

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe