FUNKCJONARIUSZE ZNALEŹLI 5 KG MARIHUANY

  • 03.03.2014, 14:35
  • Katarzyna Krzak
FUNKCJONARIUSZE  ZNALEŹLI  5 KG MARIHUANY
Ponad 5 kilogramów marihuany ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji w miniony czwartek (27.02.) w osobowym samochodzie skontrolowanym na A4.

Ponad 5 kilogramów marihuany ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji w miniony czwartek (27.02.) w osobowym samochodzie skontrolowanym na A4.
chor. SG Anna Galon - rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej: Ujawnienie ponad 5 kilogramów suszu konopi to efekt wspólnych działań funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Legnicy i Policji. Patrol pelniący służbę w okolicach Legnickiego Pola wytypował do kontroli jeden z osobowych pojazdów jadących w stronę Wrocławia. Wnikliwa kontrola z uzyciem psa słuzbowego wykazała, że w progach pojazdu znajdują się foliowe pakunki o prostokątnym kształcie z suszonymi roślinami. Podejrzewając marihuanę zatrzymano Polaków - kierowcę (lat 30) i pasażera (lat 40).
Po analizie ustalono, że susz to mariuana o łącznej wadze 5 160 gramów. Jej szacunkowa czarnorynkowa wartość to ponad 150 000 zł.
Sąd Rejonowy w Legnicy na wniosek miejscowego Prokuratora zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego tymczasowego aresztu. Wspólne działania stanowią bardzo ważny element współpracy służb, zmierzającej do zapewnienia bezpieczeństwa osób i towarów na terenie całej Polski, a przede wszystkim zapobiegania przestępstwom leżącym we wspólnej właściwości.


Źródło: chor. SG Anna Galon Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

 

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe