TE NARKOTYKI NIE TRAFIĄ NA RYNEK

  • 06.03.2014, 09:34
  • Katarzyna Krzak
TE NARKOTYKI NIE TRAFIĄ NA RYNEK
Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu dzierżoniowskiego, podejrzanemu o posiadanie środków odurzających.

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu dzierżoniowskiego, podejrzanemu o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze podczas kontroli odzieży podejrzanego i jego miejsca zamieszkania zabezpieczyli 110 porcji narkotyków, a także 340 opakowań substancji zabronionych tzw. dopalaczy. Za naruszanie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego. Do zatrzymania doszło 4 marca 2014 roku. Około godziny 12.00 policjanci pełniący służbę na terenie miasta zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który na widok patrolu nerwowo schował coś do kieszeni. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. Podczas kontroli policjanci ujawnili przy 27-latku
substancje zabronione tzw. dopalacze. Następnie w trakcie kontroli miejsca zamieszkania podejrzanego zabezpieczyli jeszcze 110 porcji narkotyków i 340 opakowań substancji, których posiadanie jest również zabronione. Mężczyzna został zatrzymany i trafił prosto do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. skąd pochodziły środki odurzające, a także czy zatrzymany zajmował się również handlem.

Przypomnijmy, że świetle przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podinsp. Mariusz Furgała Oficer Prasowy KPP w Dzierżoniowie

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Baca
Baca 06.03.2014, 10:19
Ludzie cała Oleszka wlacznie z Wiszniwskimi tym gownem zawraca a wy w Dzierzonowie
szukacie ?

Pozostałe