CHCIELI WYŁUDZIĆ 150 000 ZŁOTYCH

  • 07.03.2014, 10:01
  • Katarzyna Krzak
CHCIELI WYŁUDZIĆ 150 000 ZŁOTYCH
Dzierżoniowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy próbowali wyłudzić pożyczkę w wysokości blisko 150 000 zł. Do zatrzymania doszło w momencie, kiedy podpisywali umowę bankową. Teraz podejrzanym za oszustwo grozi nawet 8 lat pozbawi

Dzierżoniowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy próbowali wyłudzić pożyczkę w wysokości blisko 150 000 zł. Do zatrzymania doszło w momencie, kiedy podpisywali umowę bankową. Teraz podejrzanym za oszustwo grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Do policjantów zajmujących się przestępczością gospodarczą dzierżoniowskiej komendy dotarła informacja o tym, że dwie osoby posługując się najprawdopodobniej dokumentami potwierdzającymi nieprawdę usiłują wyłudzić w banku kredyt w wysokości 150000 zł. Funkcjonariusze ustalili, że do wyłudzenia ma dojść w jednej z placówek bankowych na terenie Bielawy. 05 marca w ręce funkcjonariuszy wpadli na gorącym uczynku 23-letnia kobieta oraz 29-letni mężczyzna. Oboje to mieszkańcy Bielawy. Na potrzeby
zawarcia kredytu duet, który działał wspólnie i w porozumieniu przedłożył dokumenty stwierdzające nieprawdę o zatrudnieniu i wysokości osiąganych dochodów. Na podstawie tych dokumentów usiłowali wyłudzić pożyczkę w wysokości blisko 150 000 zł. Do wydanie pieniędzy nie doszło z uwagi na zatrzymanie przez policję. Oboje zatrzymani usłyszeli już zarzuty usiłowania wyłudzenia pożyczki za co grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podinsp. Mariusz Furgała Oficer Prasowy KPP w Dzierżoniowie 

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe