POSŁANKA SZYMIEC-RACZYŃSKA WYSTARTUJE DO EUROPARLAMENTU!

  • 10.03.2014, 08:55
  • Magadalena Sosnicka-Dzwonek
POSŁANKA SZYMIEC-RACZYŃSKA WYSTARTUJE DO EUROPARLAMENTU!
W kuluarach już od dłuższego czasu mówiono o trzech nazwiskach: Haliny Szymiec – Raczyńskiej z Dzierżoniowa, wicewojewody Ewy Mańkowskiej z Wrocławia i Stanisława Rakoczego z Opolszczyzny. Faworytką okazała się Halina Szymiec – Raczyńska i to ona z jedynki będzie ubiegać się o mandat europosła.

W kuluarach już od dłuższego czasu mówiono o trzech nazwiskach: Haliny Szymiec – Raczyńskiej z Dzierżoniowa, wicewojewody Ewy Mańkowskiej z Wrocławia i Stanisława Rakoczego z Opolszczyzny. Faworytką okazała się posłanka Halina Szymiec – Raczyńska i to ona z jedynki będzie ubiegać się o mandat europosła podczas majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego. - Jestem lekarzem i pracuję normalnie w swoim zawodzie. Będąc wiceprzewodniczącą sejmowej Komisji Zdrowia zorientowałam się, że borykamy się z wprowadzeniem dyrektyw unijnych do polskiego porządku prawnego, jeżeli chodzi o służbę zdrowia. Do tej pory wśród europarlamentarzystów nie ma lekarza – osoby, która zna problemy służby zdrowia, zna legislację. Europejskie prawo regulujące zagadnienia ochrony zdrowia powstaje bez udziału polskich europarlamentarzystów. Żaden z nich nie jest przygotowany do merytorycznej dyskusji i tworzenia propozycji legislacyjnych. Jeżeli uzyskam mandat europosła będę miała wpływ na to, w jaki sposób tworzone są wszelkie dyrektywy dotyczące również Polski. Może wówczas nie będzie takich historii, że Polska nie może wdrożyć od 2006 roku 3 dyrektyw unijnych, za co grożą jej bardzo wysokie kary finansowe. Jestem nie tylko lekarzem, ale i menadżerem służby zdrowia, dlatego moja obecność w Europarlamencie może pomóc w tworzeniu i wdrażaniu ustaw, które nie byłyby potem trudne do wprowadzenia ich do naszego porządku prawnego – tak swoją kandydaturę argumentuje Halina Szymiec- Raczyńska.
Halina Szymiec – Raczyńska jest nie tylko lekarzem ze stopniem doktora nauk medycznych, ale też menadżerem służby zdrowia. Zajmowała się nie tylko pracą w ramach swojej specjalizacji, ale od lat realizuje dziesiątki programów profilaktycznych i edukacyjnych, co jest kluczowe dla ochrony zdrowia. W swoim dorobku poselskim ma opracowane założenia reformy polskiego systemu opieki zdrowotnej. To niepolityczne, a biznesowe opracowanie rozwiązań wydajności opieki zdrowotnej. Opracowane przez posłankę założenia, do dziś leżą w szufladzie Ministra Zdrowia i czekają na jego przychylność.

Magadalena Sosnicka-Dzwonek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 15.03.2014, 00:11
Krowa, która dużo ryczy mało mleka daje. Taka jest pani Raczyńska
Gość
Gość 15.03.2014, 00:09
Pani Raczyńska niech sie lepiej doszkoli w medycynie bo jak ma nas reprezentować tak jak leczy to .......krzyzyk na drogę narodowi. :(
Gość
Gość 11.03.2014, 07:32
A mówiąc w skrócie chciałam powiedzieć, że chodzi mi o 40 tysięcy złotych diety miesięcznie:)

Pozostałe