36 TYSIĘCY ZŁOTYCH DLA DZIECI

  • 10.03.2014, 12:50
  • Katarzyna Krzak
36 TYSIĘCY ZŁOTYCH DLA DZIECI
W Zamku na Skale w Trzebieszowicach odbył się Charytatywny Bal Liderów Ziemi Kłodzkiej. W ostatnią sobotę karnawału, już po raz czwarty z inicjatywy burmistrza Kłodzka Bogusława Szpytmy oraz patrona honorowego balu, księdza biskupa Ignacego Deca, zorganizowano dobroczynne wydarzenie.

W Zamku na Skale w Trzebieszowicach odbył się Charytatywny Bal Liderów Ziemi Kłodzkiej. W ostatnią sobotę karnawału, już po raz czwarty z inicjatywy burmistrza Kłodzka Bogusława Szpytmy oraz patrona honorowego balu, księdza biskupa Ignacego Deca, zorganizowano dobroczynne wydarzenie.
Dochód z zaproszeń, licytacji przedmiotów ofiarowanych przez znane osoby i instytucje oraz datków od sponsorów zostanie przekazany na budowę Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu „Przylądek Nadziei” prowadzonej przez prof. Alicję Chybicką.
W sobotni wieczór 1 marca br. sala bankietowa w Zamku na Skale szybko wypełniła się po brzegi. Ponad 120 osób wzięło udział w balu, podczas którego nie tylko bawiono się przy muzyce disco lat 70. i 80. granej na żywo, ale przede wszystkim wspierano szczytny cel. Zlicytowano dwadzieścia przedmiotów m.in. grafikę pałacu Belweder od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, płaskorzeźbę od biskupa I. Deca, srebrną biżuterię, karpia przyrządzonego wg waliszowskiego przepisu, książki od znanych polityków i gadżety od mistrzów sportów motorowych – Kajetana Kajetanowicza i Tomasza Kuchara. Najwięcej, bo 2,5 tys. zł, jeden z kłodzkich przedsiębiorców zapłacił za weekendowy pobyt z pakietem Spa w hotelu Zamek na Skale.

Dzięki wpływom z balu udało się uzyskać sumę 35 715,53 zł. To największa, jak do tej pory, kwota, jaką przekażemy na ręce kierownik kliniki prof. Alicji Chybickiej. W poprzednich latach również wspieraliśmy „Przylądek Nadziei”, ale dochód z balu dzieliliśmy pomiędzy kilka instytucji – mówi burmistrz Kłodzka Bogusław Szpytma. Pod koniec marca wspólnie z biskupem I. Decem, przedstawicielami Komitetu Organizacyjnego balu oraz sponsorami udamy się osobiście do Wrocławia, aby przekazać zebrane pieniądze – dodaje burmistrz i podkreśla, że we wrocławskiej klinice leczą się dzieci z całej Polski, również te pochodzące z naszego miasta i regionu.

Tej nocy nie zabrakło dobrych emocji. Bal umożliwił nie tylko wyborną zabawę, ale również – a raczej przede wszystkim – niesienie pomocy potrzebującym.


Źródło: Karolina Pszeniczna Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji 

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe