NIECH ANIOŁKI BĘDĄ CZYSTE!

  • 10.03.2014, 14:30
  • Katarzyna Krzak
NIECH ANIOŁKI BĘDĄ CZYSTE!
Zorganizuj zbiórkę środków czystości wśród znajomych, w swoim zakładzie pracy, w szkole lub przedszkolu – zachęca dzierżoniowski Ośrodek Pomocy Społecznej. Zrób paczkę i dostarcz ją do OPS-u przy ul. Złotej 8. Pracownicy socjalni rozwiozą rzeczy do najbardziej potrzebujących dzieci. W ramach akcji „

Zorganizuj zbiórkę środków czystości wśród znajomych, w swoim zakładzie pracy, w szkole lub przedszkolu – zachęca dzierżoniowski Ośrodek Pomocy Społecznej. Zrób paczkę i dostarcz ją do OPS-u przy ul. Złotej 8. Pracownicy socjalni rozwiozą rzeczy do najbardziej potrzebujących dzieci. W ramach akcji „Czysty Aniołek” zbierane są mydła, szampony, pasty do zębów czy ręczniki.

Inicjatorem akcji jest Stowarzyszenie Piękne Anioły, które pomaga dzieciom przez zmianę ich warunków mieszkaniowych, dając szanse na rozwój. W związku ze swoją działalnością często odwiedza domy ubogich rodzin i widzi, że brakuje w nich podstawowych środków czystości tj. mydło czy szampon. Dzieci nie mają szczoteczek do zębów ani pasty. Jeśli w domu brakuje na chleb, to trudno się dziwić, że nie ma tam takich „luksusów” jak szampon. Działający w Stowarzyszeniu wolontariusze postanowili pomóc.

We współpracy z lokalnymi ośrodkami pomocy społecznej organizują zbiórki środków czystości oraz artykułów higienicznych, którymi chcą obdarować jak największą liczbę potrzebujących rodzin. Zachęcają więc do organizowania takich zbiórek w szkołach, przedszkolach czy firmach, ale także indywidualnego przynoszenia produktów do dowolnego, najbliższego swemu miejscu zamieszkania, ośrodka pomocy społecznej.

- Znamy najbardziej potrzebujące rodziny i wiemy, czego której brakuje. Wszystkie zebrane produkty zostaną dobrze rozdysponowane wśród dzierżoniowskich rodzin o niskim statusie majątkowym – mówi dyrektor dzierżoniowskiego OPS-u Aneta Grzelka.

Akcja „Czysty Aniołek” będzie trwała kilka miesięcy (od lutego do czerwca).

Źródło: www.dzierzoniow.pl

 

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe