OBYWATELE MONGOLII NIELEGALNIE W POLSCE

  • 26.03.2014, 13:28
  • Katarzyna Krzak
OBYWATELE MONGOLII NIELEGALNIE W POLSCE
W Kudowie - Zdroju funkcjonariusze z Placówki w Kłodzku podczas działań ukierunkowanych na ujawnienie nielegalnych migrantów przy współdziałaniu Inspekcji Transportu Drogowego z Kłodzka dokonali kontroli samochodu ciężarowego, którego kierowcą był obywatel Mongolii.

W Kudowie - Zdroju funkcjonariusze z Placówki w Kłodzku podczas działań ukierunkowanych na ujawnienie nielegalnych migrantów przy współdziałaniu Inspekcji Transportu Drogowego z Kłodzka dokonali kontroli samochodu ciężarowego, którego kierowcą był obywatel Mongolii. Podczas kontroli funkcjonariusze stwierdzili, ze cudzoziemiec nie posiada dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce.
W wyniku dalszych działań patrol funkcjonariuszy z Kłodzka prowadząc kontrolę legalności pobytu na parkingu w rejonie miejscowości Duszniki Zdrój zatrzymał kolejnych dwóch obywateli Mongolii, również kierowców samochodów ciężarowych. Azjaci przeterminowali dopuszczalny pobyt na terytorium państw Schengen.
W obu przypadkach cudzoziemcy wracali do kraju pochodzenia przekraczając jednocześnie nielegalnie granicę z Czech do Polski.
Wszyscy trzej obywatele Mongolii zostali zatrzymani za złamanie przepisów ustawy o cudzoziemcach. Wobec nich Komendant Placówki w Kłodzku wydał decyzję administracyjne zobowiązujące do opuszczenia terytorium Polski.
Ponadto w minionej dobie funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 9 cudzoziemców, w tym obywateli Ukrainy i Rosji.


Źródło: por. SG Katarzyna Kotopka-Łanda wz. Rzecznika Prasowego Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 27.03.2014, 07:43
Dlaczego Ci ze wschodu tak pchają się do Unii? Przecież na wschodzie mają komunę, darmowe żlobki, zakłady pracy, większą życzliwość i wspólnotę.

Pozostałe