ZŁAMALI PRZEPISY

  • 27.03.2014, 10:32
  • Katarzyna Krzak
ZŁAMALI PRZEPISY
Troje obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych za naruszenie przepisów podczas kontroli prowadzonej na szlakach komunikacyjnych przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Troje obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych za naruszenie przepisów podczas kontroli prowadzonej na szlakach komunikacyjnych przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.
26 marca w godzinach przedpołudniowych w powiecie legnickim i żarskim podczas kontroli samochodów osobowych na ukraińskich numerach rejestracyjnych funkcjonariusze zatrzymali dwie obywatelki Ukrainy. Kobiety legitymowały się paszportami i wizami wydanymi przez polski konsulat na Ukrainie. Ukrainki zamiast wykonywać pracę w Polsce i współpracować z firmą handlową na terenie naszego kraju wykorzystywały wizy do wyjazdów na terytorium Niemiec, m.in. w celu zakupu używanych części samochodowych lub używanych samochodów, itp. W obu przypadkach Straż Graniczna cofnęła wizy, które przestały spełniać warunki ich wydania i zobowiązała cudzoziemki decyzjami administracyjnymi do opuszczenia Polski.
Kolejny ujawniony w tym samym dniu przypadek zatrzymania obywatela Ukrainy miał miejsce w powiecie zgorzeleckim. Tym razem cudzoziemiec celowo wprowadził w błąd urzędników polskiego konsulatu, by łatwiej uzyskać wizę, która umożliwiła mu przekroczenie ukraińsko-polskiej granicy.
Straż Graniczna nie tylko unieważniła wykorzystywaną niezgodnie z przeznaczeniem wizę i wydała decyzję administracyjną zobowiązującą do opuszczenia terytorium Polski, ale również przedstawiła Ukraińcowi zarzut jej wyłudzenia. Cudzoziemiec przyznał się i dobrowolnie poddał odpowiedzialności karnej.

Źródło: por. SG Katarzyna Kotopka-Łanda w.z. Rzecznika Prasowego Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

 

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 28.03.2014, 08:33
do bielawy ich !!!! tutaj caluskami witaja sasiadow za wschodniej granicy

Pozostałe