MECHANICY SHANTY W DZIERŻONIOWIE

  • 21.04.2014, 10:40
  • Admin TVS
MECHANICY SHANTY W DZIERŻONIOWIE
Już 25 kwietnia o godz. 20.00 zapraszamy do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury na biesiadę żeglarską.

Już 25 kwietnia o godz. 20.00 zapraszamy do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury na biesiadę żeglarską.

Mechanicy Shanty to zespół prezentujący utwory z pogranicza folku irlandzkiego, muzyki bluegrass, czy country.

Grupa powstała w 1985 roku w Gdyni i szybko zyskała duże uznanie wśród publiczności. Laureat większości festiwali pieśni żeglarskiej w Polsce (Shanties w Krakowie, Bałtyckiego Festiwalu Pieśni Morskiej w Gdyni, Świnoujskiego Wiatraka i wielu innych).
Zespół Koncertował w Finlandii, Holandii, Szwecji, Niemczech, USA.

Pierwszą płytę pt. "Mechanicy Shanty" została nagrana i wydana przez Polskie Nagrania w roku 1989. Z naszych informacji wynika, że była to najlepiej sprzedająca się kaseta i płyta z muzyką żeglarską (do dziś 90 000 egz.). W 1990 r. zmienił się częściowo skład zespołu. Słychać to na kolejnej kasecie nagranej w 1991 r. pt. "Zapach lądu". Na początku 1995 roku zespół wrócił prawie w całości do składu z pierwszej płyty. W tym samym roku skład został powiększony o bluegrassowe banjo. Zmiany instrumentarium dają się usłyszeć na płycie koncertowej "Live'97". W dwa lata grupa wydała płytę studyjną pt. "W granicach folku" - gdzie poza pieśniami żeglarskimi można usłyszeć ślad pozażeglarskich fascynacji muzycznych.

Więcej informacji mozna odnaleźć na stronie https://www.facebook.com/MechanicyShanty

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
NNN
NNN 22.04.2014, 12:06
WYZNAWCY SZATANA

Pozostałe