MEDAL W DOWÓD UZNANIA

  • 21.05.2014, 08:16
  • Admin TVS
MEDAL W DOWÓD UZNANIA
Pani Jadwiga Horanin dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie otrzymała Medal „W Dowód Uznania”.

Pani Jadwiga Horanin dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie otrzymała Medal „W Dowód Uznania”. Medal,  którego zadaniem jest honorować szczególne zasługi na rzecz bibliotekarstwa, czytelnictwa, jak i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich został wręczony 14 maja w Oleśnicy podczas uroczystości Dolnośląskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek w obecności Bogdana Zdrojewskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Tomasza Smolarza Wojewody Dolnośląskiego.

Dzięki konsekwentnej pracy Jadwigi Horanin, mieszkańcy Dzierżoniowa i powiatu mają dostęp do coraz bogatszej oferty czytelniczej i kulturalnej, urozmaiconej kursami komputerowymi dla seniorów, treningami pamięci, ciekawymi wykładami oraz spotkaniami autorskimi. Jadwiga Horanin dokonała wielu pozytywnych zmian w wizerunku Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie. Dzięki jej staraniom przeprowadzono remonty pomieszczeń we współpracy z plastykiem, stwarzając nowoczesną, otwartą  przestrzeń. Zmieniła także  stronę internetową oraz logo placówki. Dzięki tym działaniom biblioteka stała się przyjaznym i miłym miejscem spotkań mieszkańców miasta. Jadwiga Horanin przybliżyła czytelnikom kulturę koreańską gromadząc w wypożyczalni księgozbiór 


z tego zakresu oraz organizując Dni Kultury Koreańskiej. Promuje imprezy organizowane
w mieście. Jadwiga Horanin umożliwiła społeczności Dzierżoniowa udział w wykładach
w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, którego jest koordynatorem. Z jej inicjatywy w Dzierżoniowie odbywają się koncerty Festiwalu Wratislavia Cantans.  Współpracuje
z Towarzystwem Oświatowym Ziemi Dzierżoniowskiej, w wyniku tej współpracy organizowane są spotkania literackie z działającym przy bibliotece Dyskusyjnym Klubem Książki.

Otrzymanie Medalu, to wielkie wyróżnienie także dla biblioteki i miasta, jesteśmy dumni, że dzierżoniowską biblioteką kieruje osoba uhonorowana w uznaniu szczególnych zasług na rzecz rozwoju bibliotekarstwa czytelnictwa i kultury.

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czytelnik z Bielawy
Czytelnik z Bielawy 21.05.2014, 20:43
Brawo, Pani Jadwigo! Zasłużyła w pełni, Pani , na to wyróżnienie.
Gość
Gość 21.05.2014, 19:56
Moje gratulacje

Pozostałe