ZAWODY W DOGTREKKINGU W ZŁOTYM STOKU

  • 21.05.2014, 13:00
  • Admin TVS
ZAWODY W DOGTREKKINGU W ZŁOTYM STOKU
W najbliższą sobotę 24 maja odbędą się IV Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu w Złotym Stoku. Zawodnicy z psimi towarzyszami będą mieli do pokonania trasy wytyczone w malowniczych Sudetach.

W najbliższą sobotę 24 maja odbędą się IV Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu w Złotym Stoku. Zawodnicy z psimi towarzyszami będą mieli do pokonania trasy wytyczone w malowniczych Sudetach. Sponsorem wydarzenia jest marka Merrell, która przygotowała dla osób odwiedzających zawody wiele atrakcji.

Złoty Stok znajduje się w odległości ok. 80 km od Wrocławia i jest jedną z najczęściej odwiedzanych miejscowości turystycznych w tym rejonie. Główną atrakcją jest kopalnia złota z podziemnym wodospadem i udostępnionymi trasami turystycznymi. W jej pobliżu znajdują się liczne szlaki rowerowe i piesze biegnące przez malownicze tereny Dolnego Śląska. Dodatkową atrakcją dla uczestników zawodów dogtrekkingowych będzie przemarsz przez kopalnię złota na ostatnich kilometrach trasy.

W Złotym Stoku dla zawodników zostały przygotowane trzy trasy. Pierwsza z nich to odcinek dla początkujących liczący ok. 15 kilometrów. Kolejna trasa, której  przejście nie stanowi żadnego problemu nawet dla zawodników o słabszej kondycji ma ok. 24 kilometry. Ich pokonanie zawodnikom z psami zajmuje średnio od 2:30 do 6 godzin. Trzecia trasa ma długość ok. 42 kilometrów i jest przeznaczona dla zawodników, którzy wcześniej odpowiednio długo trenowali i posiadają umiejętności orientacji w terenie. Zawodnicy przeciętnie pokonują ją w czasie od 4 do 8 godzin. Miejsce z dwóch ostatnich tras zajęte podczas zawodów będą punktowane w Pucharze Polski w dogtrekkingu. Urozmaicony teren w Górach Złotych i Bardzkich z licznymi wzniesieniami zapewni odpowiedni poziom trudności dla wymagających uczestników zawodów. Z drugiej strony trasy będą możliwe do pokonania nawet dla początkujących, ponieważ nie ma tutaj wielu trudnych podejść i stromych zejść.

Wszystkie trasy w większej części będą prowadzone szlakami turystycznymi, dzięki temu uczestnikom łatwiej będzie odnaleźć właściwą drogę. Przypominamy, że zawodnicy powinni zabrać ze sobą  kompas, by móc łatwiej określać swoje położenie na trasie.

Podczas zawodów wszyscy uczestnicy mogą skorzystać z bufetu dostępnego na szlaku. Na trasach zostaną wyznaczone specjalne punkty kontrolne, w których zawodnicy będą musieli zdobyć wpis na swoich kartach. Podczas zawodów nie ma limitu czasu, w którym trzeba je ukończyć.

Miejsce startu i mety będzie znajdowało się w „Skalisku” czyli dawnym kamieniołomie. W czasie gdy uczestnicy będą przemierzać kolejne kilometry na trasie wraz z psimi towarzyszami na boisku będzie można wziąć udział w licznych atrakcjach. Organizatorzy Pucharu Polski w Dogtrekkingu wraz z marką Merrell przygotują niespodzianki, czekające na obserwatorów i gości. Odbędą się między innymi pokazy psich sztuczek, zawody canicross; czyli bieg z psem dla dzieci oraz będzie można obejrzeć jak psy pokonują tory przeszkód.

            Marka Merrell również przygotowała specjalne atrakcje dla wszystkich osób, odwiedzających miejsce imprezy. W pomarańczowym namiocie Merrella będzie można obejrzeć wybrane modele butów producenta oraz wziąć udział w licznych konkursach. Na zwycięzców oczywiście czekają nagrody ufundowane przez markę Merrell.

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe