ZAGRAJĄ BACHA W KOŚCIELE

  • 23.05.2014, 12:08
  • Admin TVS
ZAGRAJĄ BACHA W KOŚCIELE
Wykonanie Pasji według św. Jana zainauguruje tegoroczne Dni Dzierżoniowa. Utworu w wykonaniu Wrocławskiej Orkiestry Barokowej będzie można posłuchać w sobotę w Kościele pw. Maryi Matki Kościoła.

Wykonanie Pasji według św. Jana zainauguruje tegoroczne Dni Dzierżoniowa. Utworu w wykonaniu Wrocławskiej Orkiestry Barokowej będzie można posłuchać w sobotę w Kościele pw. Maryi Matki Kościoła. To szczególne, pełne dramatyzmu dzieło o spójnej, surowej konstrukcji. Na koncert zaprasza burmistrz Dzierżoniowa.

Pasja według św. Jana powstała w ostatnim okresie twórczości Jana Sebastiana Bacha. Jej premiera odbyła w 1724 w Wielki Piątek. Przed następnym wykonaniem dzieła w 1727 Bach opracował ją na nowo i ta wersja wykonywana jest do dzisiaj. Według krytyków jest słabsza od Pasji według św. Mateusza, co może wynikać z samej Ewangelii św. Jana, której brak jest prostoty Ewangelii św. Mateusza. Jej mocną stroną jest dramatyzm, spójna konstrukcja i surowa prostota. Czas jej wykonania w całości wynosi 2 godziny. Utworu w wykonaniu Wrocławskiej Orkiestry Barokowej będziemy mogli posłuchać

w Kościele Maryi Matki Kościoła, w Dzierżoniowie. Wstęp wolny. Koncert inaugurujący Dni Dzierżoniowa odbędzie się w ramach projektu „Koncerty w kościołach Langhansa" . Szczegóły na www.dzierzoniow.pl.

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 23.05.2014, 22:37
potwierdzam należy podać datę i godzinę chyba że do ściema i jest do dla wpbranych
Gość
Gość 23.05.2014, 22:37
potwierdzam należy podać datę i godzinę chyba że do ściema i jest do dla wpbranych
Gość
Gość 23.05.2014, 14:38
Ale którego dnia to już nie napisali.

Pozostałe