PAULA GUZ NAJLEPSZĄ GÓRALKĄ W SZWAJCARII

Paula Guz z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zdobyła koszulkę najlepszej góralki Pucharu Szwajcarii „Para plus Cycling” rozgrywanego w miejscowości Knutwil w dniu 24. maja.

Paula Guz z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zdobyła koszulkę najlepszej góralki Pucharu Szwajcarii „Para plus Cycling”  rozgrywanego w  miejscowości Knutwil  w dniu 24. maja. Zawody te organizowane były przez klub Velo Club Sursee. Paulina zdobyła koszulkę wygrywając  z ucieczki większość premii górskich, które czekały na zawodniczki na każdej z 8 rund wyścigu. Ostatecznie na finiszu na metę zajęła 5 miejsce. Wyścig wygrała Australijka Heather Taryn z Bigla Cycyling Team, druga była jej klubowa koleżanka Gebhart  Elke a trzecia  na mecie była aktualna mistrzyni Szwajcarii Schweizer Doris z Astany BePink.  Goniący ucieczkę peleton przyprowadziła Natalia Mielnik, zajmując 10 miejsce. W grupie na 26 miejscu po wykonaniu rozprowadzenia zameldowała się Paulina Cywińska. Monika Kopińska po defekcie zajęła  34 lokatę.  Zawodniczki miały do pokonania 72km po wymagających rundach ze stromym podjazdem, kończącym się premią górską.