WIECZÓR AUTORSKI VERY KOPECKIEJ W POZYTYWCE

  • 03.06.2014, 07:57
  • Admin TVS
WIECZÓR AUTORSKI VERY KOPECKIEJ W POZYTYWCE
Miejska Biblioteka Publiczna w Bielawie oraz klub Pozytywka zapraszają na wieczór autorski czeskiej poetki Very Kopeckiej.

Vĕra Kopecka urodziła się 14 lipca 1951 r w Turnovie. Do matury mieszkała w Jabloncu nad Nysą, od roku 1992 mieszkanka Broumova. Jest organizatorką Dni Poezji, należy do Wschodnioczeskiego Oddziału Związku Pisarzy. Ukończyła studia pedagogiczne w zakresie matematyki na Uniwersytecie Karola w Pradze. W latach 1980-1985 w Ludowym Konserwatorium w Pradze studiowała Recytację, teatr poezji i twórczość literacką. Wydała 14 książek poetyckich, w tym dwujęzyczny tomik „Podzimni poselstvi”, polska wersja pt. „Jesienna wiadomość” w tł. Krzysztofa Karwowskiego . W 2009 roku ukazał się w Polsce wybór jej poezji pt. „Śladami cieni” w tł. Kazimierza Burnata. Ona sama przekłada i wydaje wiersze przyjaciół. Fotografuje, miała wiele wystaw w Czechach i w Polsce. Uprawia również tradycyjne techniki i rzemiosła ludowe.

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe