POWSTANIE OSZKLONA WINDA ZEWNĘTRZNA

  • 11.06.2014, 10:22
  • Admin TVS
POWSTANIE OSZKLONA WINDA ZEWNĘTRZNA
Jeszcze w czerwcu rozpocznie się budowa windy w budynku głównym Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą. Na realizację inwestycji powiat pozyskał środki zewnętrzne.

Jeszcze w czerwcu rozpocznie się budowa windy w budynku głównym Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą. Na realizację inwestycji powiat pozyskał środki zewnętrzne.

Powiat dzierżoniowski każdego roku realizuje inwestycje z myślą o osobach niepełnosprawnych. Najistotniejsze z nich to likwidacja barier architektonicznych w dwóch szkołach (I i II LO w Dzierżoniowie), w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia oraz w budynku Starostwa przy ul. Świdnickiej 38.

Kolejnym zadaniem jest budowa oszklonej windy zewnętrznej w budynku głównym Starostwa Powiatowego w Rynku 27. Winda powstanie na terenie podwórka wewnętrznego, a dojście do niej będzie prowadziło od ul. Krasickiego (wejście do Powiatowego Urzędu Pracy).

- Budowa windy jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Od kilku lat były one sygnalizowane w ankietach badających satysfakcję klientów z jakości usług świadczonych przez urząd – mówi starosta Janusz Guzdek. 

Dzięki tej inwestycji osoby niepełnosprawne i osoby starsze mające problemy w poruszaniu się będą miały łatwiejszy dostęp nie tylko do starostwa, ale też do urzędu pracy zlokalizowanego w tym budynku. 

Koszt inwestycji wyniesie 629 tys. zł. Kwotę blisko 150 tys. zł na budowę windy powiat dzierżoniowski pozyskał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pozostałe środki będą pochodziły z budżetu powiatu.

Zadanie zrealizuje firma PUH WIWRA W. Pilawa z Gdańska. 10 czerwca podpisano umowę z wykonawcą. Prace potrwają do 3 października br.

Więcej informacji o inwestycjach z myślą o niepełnosprawnych znajdziesz tutaj

http://www.pow.dzierzoniow.pl/pow/niepelnosprawni/inwestycje-z-mysla-o-niepelnosprawnych

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe