DOMINACJA ATOMÓWEK W PUCHARZE POLSKI

  • 18.06.2014, 09:47
  • Admin TVS
DOMINACJA ATOMÓWEK W PUCHARZE POLSKI
Paula Guz podczas jazdy indywidualnej na czas i Natalia Mielnik w wyścigu ze startu wspólnego z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów okazały się najlepsze w rozegranej w dniach 14-15.06.2014r V serii Pucharu Polski w Koziegłowach.

Paula Guz podczas jazdy indywidualnej na czas i Natalia Mielnik w wyścigu ze startu wspólnego z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów okazały się najlepsze w rozegranej w dniach 14-15.06.2014r V serii Pucharu Polski w Koziegłowach.

Pierwszego dnia zmagań zawodnikom i zawodniczkom przyszło się zmierzyć z bardzo wymagającą 12-sto kilometrową jazdą indywidualną na czas, rozgrywana dodatkowo w zmiennych warunkach atmosferycznych. Jako pierwsi z naszych reprezentantów na trasę wyruszyli juniorzy młodsi.  Paweł Szóstka zmagania ukończył na 83 pozycji,  90 był Michał Mroczkowski, a 126 Dominik Troczka. Następnie do boju wyruszyły juniorki młodsze z których najlepiej spisała się  Weronika Laszkiewicz z 31 czasem,  4 pozycje za nią uplasowała się Sandra Traczyk. W rywalizacji juniorek 8 lokatę zajęła nasza jedyna reprezentantka w tej kategorii wiekowej Dorota Przęzak. Jako ostatnie do zmagań przystąpiły zawodniczki z elity kobiet. Warto było jednak poczekać do końca, gdyż właśnie w tej kategorii zwycięstwo odniosła Paula Guz, w pokonanym polu zostawiając Paulinę Brzeźną-Bentkowską (TKK Pacific Toruń) i Martynę Klekot (BDC Częstochowa). Na 7 pozycji wśród zawodniczek do lat 23 uplasowała się Monika Kopińska.

W niedzielę w miejscowości Pińczyce rozegrano wyścigi ze startu wspólnego. Selektywna trasa i porywisty wiatr zapowiadały ciekawą rywalizację.  Ponownie jako pierwsi wystartowali juniorzy młodsi, którzy do pokonania mieli pięć  16km rund. Mocne tempo  od samego startu sprawiło, że wielu zawodników nie podołało trudom rywalizacji. W tym gronie znaleźli się niestety  Michał Mroczkowski i Dominik Troczka.  Jako jedyny z naszych reprezentantów zmagania ukończył Paweł Szóstka, meldując się na mecie jako 81. W międzyczasie na starcie ustawiły się juniorki młodsze. Po 47km rywalizacji jako 18 finiszowała Weronika Laszkiewicz, a 32 Sandra Traczyk. W samo południe do walki przystąpiła elita kobiecego kolarstwa.  Dziewczyny miały do przejechania niewiele ponad 60km, jednak niewielki dystans sprawił, że walka na trasie była wyjątkowo zacięta. Atomówki miały jednak wszystko pod kontrolą i żadna akcja nie miała szans powodzenia. Ostatecznie o zwycięstwie miał zadecydować finisz z mocno już zmęczonego peletonu. Dziewczyny  idealnie wykonały swoje zadania taktyczne wyprowadzając swoją liderkę na czystą pozycję.  Po emocjonującej walce na ciężkim finiszu  pod górę bezapelacyjnie najlepsza okazała się Natalia Mielnik, ogrywając ponownie drugą Paulinę Brzeźną-Bentkowską oraz trzecią Monikę Krawczyk (Mayday Team  Start  Lublin). Paula Guz ukończyła zmagania jako 5, na 7 pozycji zameldowała się Monika Kopińska, będąc jednocześnie 2 wśród zawodniczek poniżej 23 lat, 11 lokatę zajęła Paulina Cywińska. W rywalizacji juniorek Dorota Przęzak była 9.

Był to ostatni sprawdzian naszych zawodniczek przed startem w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Sobótce w dniach 25-29.06.2014 rok.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!!! Szczególnie firmie Aklima i Aklima Seriws za pomoc w transporcie zawodników na zawody.

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe