POWIATOWE GRANTY OŚWIATOWE PRZYZNANE

  • 06.08.2014, 10:33
  • Admin TVS
POWIATOWE GRANTY OŚWIATOWE PRZYZNANE
Blisko 100 tys. zł przeznaczył w tym roku Zarząd Powiatu na dodatkowe zajęcia dla młodzieży. Właśnie rozstrzygnięto II edycję Powiatowych Grantów Oświatowych.

Szkoły powiatowe organizują mnóstwo dodatkowych zajęć, dzięki którym młodzież rozwija uzdolnienia artystyczne, doskonali umiejętności sportowe i pogłębia zainteresowania w wybranych dziedzinach wiedzy. Część z nich jest finansowana w ramach Powiatowych Grantów Oświatowych. O środki na ten cel szkoły starają się dwa razy w roku. W II edycji programu dofinansowanie pozyskało 39 projektów, które będą realizowane od września do grudnia. Pula środków na ten cel wyniosła 33 tys. zł. Natomiast w całym roku na zajęcia dodatkowe w szkołach Zarząd Powiatu przeznaczył 100 tys. zł. Program grantowy wspiera szkoły w realizacji wielu ciekawych pomysłów. Granty są przyznawane na zajęcia pozalekcyjne, wycieczki, konkursy wiedzy, turnieje sportowe i edukacyjne imprezy szkolne – mówi Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury dzierżoniowskiego Starostwa. – Co roku szkoły proponują młodzieży ciekawe nowości, ale też kontynuują zajęcia, które cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów.

I LO w Dzierżoniowie nadal będzie prowadzić program wspierania uzdolnionych uczniów „Genialna Jedynka”, ale też zaproponuje warsztaty radzenia sobie z trudnymi emocjami. W Zespole Szkół nr 1 w Dzierżoniowie odbędą się warsztaty nt. istoty wolontariatu, a w LO w Bielawie oraz w Zespole Szkół nr 2 w Dzierżoniowie - warsztaty artystyczne, podczas których młodzież wykona „Kartki dla Kresowian” oraz przygotuje się do konkursu szopek bożonarodzeniowych.

Natomiast Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie zorganizuje zajęcia jeździeckie i wycieczkę do Srebrnej Góry, a Zespół Szkół w Pieszycach wyjazd do Schortens. To tylko wybrane projekty. Oferta zajęć dodatkowych w szkołach jest bogata. Ruszą one tuż po wakacjach.

W ubiegłym roku Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego z Bielawy zorganizował sesję fotograficzną uczniów na Zamku Książ. W tym roku w ramach grantu ze Starostwa uczniowie spędzą „Dzień z obiektywem” na terenie Twierdzy w Srebrnej Górze

Więcej zdjęć z sesji zdjęciowej na Zamku Książ znajduje się tutaj

http://www.pow.dzierzoniow.pl/pow/aktualnosci/3393-powiatowe-granty-oswiatowe-przyznane-2014

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe