CZAS TAJEMNIC JUŻ NIEBAWEM!

  • 11.08.2014, 11:12
  • Admin TVS
CZAS TAJEMNIC JUŻ NIEBAWEM!
Zapraszamy 14 sierpnia 2014 r., godz. 20.00 na kolejne "Nocne zwiedzanie miasta z dreszczykiem" w ramach IX Dni TWIERDZY KŁODZKIEJ.

      Zapraszamy serdecznie 14 sierpnia 2014 r., godz. 20.00 na kolejne "Nocne zwiedzanie miasta z dreszczykiem" w ramach IX Dni TWIERDZY KŁODZKIEJ.

Początek pełnej tajemnic wędrówki po mieście będzie miał miejsce na dziedzińcu kłodzkiego muzeum. Przełom XIX i XX wieku. Rozebrane niedawno mury oraz bramy miejskie – zwłaszcza Czeska i Zielona – uwalniają Kłodzko z ciasnych objęć garnizonowego miasta. Na dotychczasowych przedmieściach powstają nowe osiedla willowe dla bogatszych mieszczan i przedsiębiorców kłodzkich, a w sąsiedztwie istniejących do niedawna murów zakładane są parki i skwery, stanowiące ulubione miejsce Kłodzczan.

      Jednym z takich miejsc jest Anlagen am Böhmischen Thor. Malowniczy park z fontanną i pomnikiem historycznym stał się atrakcyjną areną dla towarzyskich spotkań szacownych kłodzczan, zarówno zajętych na co dzień ludzi interesu jak i ich małżonek, które w cieniu młodych drzew mogły podzielić się nowinami, o których być może ściany nie powinny słyszeć…

      Stuletni „las kukawek” – wcale nie niemy świadek tamtych spotkań i rozmów – może nam zdradzić wiele interesujących sygnałów z życia ówczesnego miasta, niejedną tajemnicę i kilka skandali.

 

      W wydarzeniu wezmą udział artyści z Czech i Polski, wolontariusze, przyjaciele oraz pracownicy Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku.

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe