1008 KM NA ROWERZE

  • 22.08.2014, 14:45
  • Admin TVS
1008 KM NA ROWERZE
Do Świnoujścia na kolejny ultramaraton rowerowy Bałtyk-Bieszczady Tour wyruszył dzierżoniowianin Marian Kołodziejski. Od Świnoujścia do Ustrzyk Górnych jest 1008 kilometrów.

Do Świnoujścia na kolejny ultramaraton rowerowy Bałtyk-Bieszczady Tour wyruszył dzierżoniowianin Marian Kołodziejski. Od Świnoujścia do Ustrzyk Górnych jest 1008 kilometrów. Maratończyk planuje przejechać ten dystans w mniej, niż 40 godzin. W sportowych zmaganiach wspiera go miasto Dzierżoniów.

Uczestnicy wyścigu mają trzy doby na przejechanie rowerem trasy pomiędzy dwoma najbardziej oddalonymi od siebie miejscowościami w Polsce. Niektórzy pokonują trasę nawet w 36 godzin. Wszystko zależy od pogody, kondycji i... szczęścia, bo wyścig odbywa się przy otwartym ruchu. W tegorocznej edycji startuje ponad 200 zawodników, w tym kilku z Dolnego Śląska. Siły mogą uzupełniać w 11 punktach kontrolnych, na których muszą odbić chipy. Każdy z nich będzie wyposażony w rowerowy GPS. Zawodnikom towarzyszyć będą dwie karetki i cztery pojazdy techniczne. Start w sobotni ranek.

Po tej morderczej trasie Marian Kołodziejski planuje trzy dni regeneracji i start w kolejnym wyścigu. Jedzie do Iławy, by wziąć udział w Jeziorak Tour wokół najdłuższego jeziora w Polsce. Trasa maratonu to pętle o długości ok.70 km.

O odpoczynku nie ma więc mowy. Marian Kołodziejski nie spoczywa na laurach. Przed tymi wyjazdami ostro trenował. 9 sierpnia startował w VIII Kołobrzeskim Maratonie Rowerowym w ramach Pucharu Polski Szosowych Maratonów Rowerowych 2014, pokonując na rowerze 250 km w 8 godzin, co dało mu 4 miejsce w kategorii open i 2 w kategorii M5.

Wcześniej, 26 lipca w Zieleńcu, na trasie Giga 160 km mężczyzn w kategorii M5S był czwarty. Pokonał trasę wyścigu VIII Kołobrzeskiego Maratonu Rowerowego w nieco ponad 6,5 godziny.

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe