Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

DOROTA PRZĘZAK MISTRZYNIĄ POLSKI W KRYTERIUM ULICZNYM

Dorota Przęzak z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zdobyła tytuł Mistrzyni Polski juniorek w Kryterium Ulicznym.

Dorota Przęzak z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zdobyła tytuł Mistrzyni Polski juniorek w Kryterium Ulicznym. Swój sukces zdobyła wygrywając ostatnią serię Mistrzostw Polski czyli  Memoriał Stanisława Królaka rozgrywany w niedzielę w centrum Warszawy i tym samym zdobyła przewagę punktową zapewniającą jej koszulkę Mistrza Polski w całym cyklu 6 kryteriów. Dekoracja finalistów była bardzo medialna, nie zabrakło wielu sław kolarstwa szosowego w Polsce,  włodarzy Miasta Warszawa oraz zgromadzonych kibiców.

Dorota rywalizowała wraz z elitą kobiet na dystansie wymagających  10 okrążeń o łącznym dystansie 30km. Trasa wiodła pod stromy brukowany podjazd, gdzie znajdowała się premia górska. Dorota wygrała w juniorkach, zaś w elicie kobiet swój sukces odniosła Paula Guz, która zdobyła 3 miejsce w kategorii seniorek.  Na 7 miejscu uplasowała się Paulina Cywińska. W klasyfikacji generalnej po 6 cyklach Paula Guz w seniorkach zajęła 4 miejsce, Natalia Mielnik 7, Paulina Cywińska 12, a Monika Kopińska była 4 w klasyfikacji do 23 lat.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!!!