WYJĄTKOWA WYSTAWA ZDJĘĆ W PAŁACU W JEDLINCE

  • 09.09.2014, 12:29
  • Admin TVS
WYJĄTKOWA WYSTAWA ZDJĘĆ W PAŁACU W JEDLINCE
Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowej wystawy zdjęć do Pałacu w Jedlince, opowiadającej o powojennej historii Jana Karskiego. Wystawa jest czynna od 1 września 2014 do 31 października 2014 Sala Balowa Pałacu Jedlinka.

Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowej wystawy zdjęć do Pałacu w Jedlince, opowiadającej o powojennej historii Jana Karskiego. Wystawa jest czynna od 1 września 2014 do 31 października 2014 Sala Balowa Pałacu Jedlinka. 

Wystawa przygotowana przez Muzeum Historii Polski we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych opowiada wojenne losy Jana Karskiego. Jej premiera miała miejsce w styczniu 2013 roku w siedzibie główniej Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. 22 panele podróżują po świecie w kilku wersjach językowych, w tym włoskiej, francuskiej i hebrajskiej. Na ekspozycję składają się 22 plansze przedstawiające postać Jana Karskiego, legendarnego emisariusza władz Polskiego Państwa Podziemnego. Przedstawiają jego młodość w rodzinnej Łodzi, studia, czas wojny, kiedy to podjął próbę poinformowania świata o zagładzie Żydów i jego działalność powojenną.
 

W ramach Roku Karskiego 13-14 września w Pałacu Jedlinka  przygotowany zostanie weekend filmowy z Janem Karskim. A dla najmłodszych animowany komiks, dotyczący misji legendarnego kuriera.

Sejm ogłosił rok 2014 rokiem Jana Karskiego.

Rok Jana Karskiego 2014 to ostatni rok czteroletniego programu Jan Karski. Niedokończona misja, objętego Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Stulecie urodzin Jana Karskiego stanowi kulminację działań czteroletniego programu podjętego w październiku 2010 roku przez Muzeum Historii Polski. Dnia 6 grudnia Sejm RP ustanowił rok 2014 Rokiem Jana Karskiego.

 Powystawie 526 dookoła Polski, Jan Karski "Człowiek Wolności" jest drugą wystawą przygotowaną przez Muzeum Historii Polski we współpracy z Zespołem Pałacowo Hotelowym w Jedlince. Kordynatorem wystaw jest Amasador Muzeum Historii Polski na Dolny Śląsk Łukasz Kazek.

 

Wystawa była prezentowana

Siedziba ONZ  Nowy Jork

GeorgetownUniversityWaszyngton

Budynek stanowyR.J.DaleyCenterwChicago

Londyn

Churchill War Rooms

 

Uniwersytet Europejski,

Petersburg

Muzeum Polskie w Ameryce,Chicago

Uniwersytet w Mediolanie

Centrum Icchaka Rabina,

Tel Awiw

Ottawa,

Kanada

Budapeszt

Sejm, Warszawa

W Instytucie Polskim w Rzymie

 

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe