17 WRZEŚNIA PAMIĘĆ TRWA

  • 12.09.2014, 15:40
  • Admin TVS
17 WRZEŚNIA PAMIĘĆ TRWA
Obchodzone corocznie w Dzierżoniowie uroczystości upamiętniające 17 września połączone będą w tym roku z odsłonięciem tablicy zamontowanej przy rondzie Żołnierzy Wyklętych.

Obchodzone corocznie w Dzierżoniowie uroczystości upamiętniające 17 września połączone będą w tym roku z odsłonięciem tablicy zamontowanej przy rondzie Żołnierzy Wyklętych. Upamiętnia ona powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne - niepodległościowy ruch partyzancki stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR.

Obchody 17 września rozpocznie msza święta w kościele pw. Maryi Matki Kościoła (godz.9.00). Około godziny 10.00 w Rynku zostanie uformowany pochód, który przejdzie do Ronda Żołnierzy Wyklętych. Po odsłonięciu tablicy uczestnicy przejdą na Skwer Solidarności, pod Pomnik Pamięci Losów Ojczyzny, gdzie złożone zostaną okolicznościowe wiązanki kwiatów.

Organizatorami uroczystości są burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun i przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Wiczkowski.

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe