Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

FINAŁ PUCHARU POLSKI ZA NAMI

W miniony weekend w Siedlcach odbył się finał Pucharu Polski, gdzie rozegrana została rywalizacja w wyścigu ze startu wspólnego oraz w wyścigu jazdy indywidualnej na czas. W pierwszy dzień zawodów na kolarzy LKS Atom Boxmet Dzierżoniów czekała tzw. czasówka.

W miniony weekend w Siedlcach odbył się finał Pucharu Polski, gdzie rozegrana została rywalizacja w wyścigu ze startu wspólnego oraz w wyścigu jazdy indywidualnej na czas. W pierwszy dzień zawodów na kolarzy LKS Atom Boxmet Dzierżoniów czekała tzw. czasówka. Jako pierwsze wyruszyły juniorki młodsze. Tutaj 9 miejsce zajęła Weronika Laszkiewicz a zwyciężyła  Różyńska Nikola z ALKS Stal Iglotex-Ocetix Grudziądz. W rywalizacji juniorów młodszych nasi zawodnicy byli: Paweł Szóstka 50 miejsce, Michał Mroczkowski 54 miejsce. Zwyciężył zawodnik KTK Kalisz Krawczyk Szymon. Ostatnią rywalizacją dla dzierżoniowskiego klubu był start elity kobiet. Tutaj 8 miejsce zajęła Paulina Cywińska, 15 była Dorota Przęzak, która była 9 wśród juniorek, 16 lokatę zajęła Monika Kopińska a 19 była Paula Pisarska. Paulina Cywińska miała defekt tylnego koła w rowerze i musiała się z nim zmagać przez cały czas trwania wyścigu, spowodowało to dużą stratę czasową naszej Atomówki

Drugiego dnia zmagań w Siedlcach rozgrywane były wyścigi ze startu wspólnego. Tutaj w juniorkach młodszych po walce na 48km na 9 miejscu finiszowała Weronika Laszkiewicz. Wygrała ponownie Różyńska Nikola z ALKS Stal Iglotex-Ocetix Grudziądz. W juniorach młodszych po pokonaniu 98km na 25 miejscu finiszował Paweł Szóstka a 55 był Michał Mroczkowski. Rywalizację juniorów młodszych wygrał Czubak Dawid z Kalisza. W wyścigu elity kobiet na dystansie 98km 8 miejsce zajęła Paulina Cywińska, 11 była Dorota Przęzak, która zajęła 5 miejsce w juniorkach, 12 Monika Kopińska a 22 Paula Pisarska. Rywalizację elity kobiet wygrała Alicja Ratajczak UKS Jedynka Limaro Kórnik.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc.