Czwartek, 24.10.2019

WEEKEND Z SIATKÓWKĄ DLA UCZNIÓW Z GRODZISZCZA

  • 22.01.2015, 13:37
  • Admin TVS
WEEKEND Z SIATKÓWKĄ DLA UCZNIÓW Z GRODZISZCZA
16 stycznia 2015 r. w Zespole Szkól Publicznych w Grodziszczu odbył się jubileuszowy V NOWOROCZNY MIĘDZYPOWIATOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ. Celem organizacji zawodów była popularyzacja gry w piłkę siatkową.

16 stycznia 2015 r. w Zespole Szkól Publicznych w Grodziszczu odbył się jubileuszowy V NOWOROCZNY MIĘDZYPOWIATOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ. Celem organizacji zawodów była popularyzacja gry w piłkę siatkową, umożliwienie czynnego wypoczynku, wzmacnianie zdrowia/kondycji uczestników oraz integracja uczniów szkół gimnazjalnych sąsiadujących powiatów.

 

            Uroczystego otwarcia zawodów dokonali  Wójt Gminy Stoszowice Paweł Gancarz i dyrektor Zespołu szkół Publicznych w Grodziszczu Ewa Tymcio, życząc powodzenia w sportowych zmaganiach i przestrzegania zasad ,,fair play”.

            Turniej z roku na rok cieszy się co raz większym zainteresowaniem, rozgrywki  zyskały rangę turnieju nie tylko międzygminnego ale także między powiatowego.

   Powiat dzierżoniowski reprezentowały 3 drużyny:

- GIMNAZJUM ZESPOŁU SZKÓŁ SIÓSTR SALEZJANEK w Dzierżoniowie

- GIMNAZJUM GMINNE (1) w Dzierżoniowie

- GIMNAZJUM GMINNE (2) w Dzierżoniowie

   Powiat ząbkowicki reprezentowały 3 drużyny:

- GIMNAZJUM ZESPOŁU SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH w Ciepłowodach

- GIMNAZJUM PUBLICZNE w Budzowie

- GIMNAZJUM w Grodziszczu

  Zespoły grały w składach 5 osobowych – mieszanych (2 dziewczynki i 3 chłopców).

 

W pierwszej fazie turnieju mecze rozgrywane były  w dwóch grupach systemem ,,każdy z każdym”. Po meczach grupowych rozegrane zostały dwa półfinały, mecz o V miejsce, mecz o III miejsce i finał. W sumie odbyło się 11 meczy.

Poziom umiejętności drużyn był wyrównany, nie brakowało emocji, rywalizacja była zacięta, większość meczy wymagała rozegrania seta decydującego (tie-breaku).

Ostatecznie  rywalizacja zakończyła się następująco:

 I miejsce    Gimnazjum Publiczne w Budzowie

 II miejsce   Gimnazjum Gminne w Dzierżoniowie (1)

 III miejsce  Gimnazjum Zespołu Szkół Samorządowych w Ciepłowodach                                                    

 IV miejsce   Gimnazjum Gminne w Dzierżoniowie (2)                                      

 V miejsce   Gimnazjum Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie

 VI miejsce  Gimnazjum w Grodziszczu

„Najskuteczniejszą Zawodniczką” turnieju została wybrana Martyna Mońka  

z Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie, natomiast „Najskuteczniejszym Zawodnikiem” Patryk Zelek  z Publicznego Gimnazjum w Budzowie

Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek, drużyny   pamiątkowe dyplomy, zespoły które zajęły 3 pierwsze miejsca pamiątkowe puchary,

a najskuteczniejsi zawodnicy pamiątkową statuetkę.

Pomysłodawca i koordynator zawodów Grzegorz Różycki serdecznie dziękuje  opiekunom drużyn za pomoc sędziowską, a uczestnikom turnieju za udział w zawodach. Wszystkim drużynom gratulujemy i zapraszamy  za rok.

 

Natomiast w sobotę  17 stycznia 2015 r. uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Grodziszczu pojechali do Wrocławia na mecz siatkówki kobiet Impel Wrocław – Tauron Dąbrowa Górnicza. Impel aktualnie jest wicemistrzem kraju, więc uczniowie mogli zobaczyć siatkówkę w wykonaniu kobiet na najwyższym poziomie.

 

            Uczniowie w Hali Orbita głośno dopingowali dolnośląską ekipę, gdyż zostali posadzeni w sektorze KLUBU KIBICA, a tam nie było można być cicho w trakcie meczu J Najbardziej zagorzali kibice Impelu uczyli naszą młodzież, jak dopingować na meczach siatkówki, a część uczniów otrzymała nawet flagi klubowe do machania w trakcie przerw technicznych i w trakcie przerw na życzenie trenera.

            Dziękujemy drużynie Impel Wrocław za przekazanie naszej szkole darmowych biletów na swój ligowy mecz i zachęcamy inne szkoły do szerzenia popularności siatkówki poprzez kibicowanie naszej dolnośląskiej drużynie w Hali Orbita we Wrocławiu.

 

Admin TVS
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe