BYŁA MIESZKANKA BIELAWY KRĘCI FILM W DUBLINIE

  • 25.01.2015, 11:44
  • Admin TVS
BYŁA MIESZKANKA BIELAWY KRĘCI FILM W DUBLINIE
Trwają przygotowania do debiutanckiego filmu krotkometrazowego Kamili Dydyny ‘Testimony’ o dramacie dziecka zmuszonego zeznawać w sądzie, w obecności obojga rodziców.

Trwają przygotowania do debiutanckiego filmu krotkometrazowego Kamili Dydyny ‘Testimony’ o dramacie dziecka zmuszonego zeznawać w sądzie, w obecności obojga rodziców, w sprawie przeciwko przemocy w rodzinie. Film jest zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce w Polsce w 1991 roku.

Pomimo, iż historia polskiej rodziny została "przeszczepiona" na grunt irlandzki, to mogła wydarzyć się wszędzie. Film „Testimony” pokazuje w bardzo dobitny sposób, że udział dziecka w procesie sądowym jest dla niego kolejnym źródłem cierpienia, ogromnego stresu i poczucia zagubienia. Nasuwają się pytania: Czy podjęcie decyzji o przesłuchaniu dziecka w charakterze świadka powinno zostać poprzedzone przemyśleniami? Czy jest to konieczne i jaki będzie miało wpływ na jego dalszą egzystencję w życiu?

Przygotowania do ‘Testimony’ ruszyły pełną parą w grudniu. Dydyna zgromadziła znakomitą obsadę aktorską: Olivia Daly (9-cio letnia Catherine O’Neill), Clodagh Downing („Patsy Dick”, Cannes 2013, „Darkness On The Edge of Town”, Sundance 2015),  Neill Fleming („Gra o Tron”, „The Hit Producer”), Hilary Cotter („The Tudors”, „Ros na Run”), Barrington Cullen („Gra o Tron”), Ellen Corcoran („Seduction of Chaos”); jak również doświadczony zespół obsługujący kamery i dźwięk: Alan Rogers (zdjecia), Alan Joseph Tully (montaż, produkcja dźwięku, muzyka) oraz grono producenckie: Eamonn Tutty (Reckoner Productions, Irlandia), Cara Bamford (Foxrock Productions, Wielka Brytania) oraz producent wykonawczy David Martin Murphy.

Zwiastun promocyjny do filmu można obejrzec tutaj: https://vimeo.com/117375466

„Testimony” będzie kosztowało ponad €10,000. Jesli chciałbyś wspomóc produkcję filmu, odwiedź naszą stronę: http://testimony.kamiladydyna.com/?page_id=23 Oferujemy również pakiety sponsorskie dla firm.

 

Zdjęcia do filmu są planowane na luty/ marzec 2015. „Testimony” będzie można zobaczyć na festiwalach filmow krotkometrazowych w 2015 i 2016 roku.

Kamila Dydyna, - pochodzaca z Polski aktorka, reżyser i producent, od 2007 roku mieszka i pracuje w Irlandii. Dydyna ukończyła anglistykę na Uniwersytecie Opolskim, a aktorstwo studiowala w The Gaiety School of Acting, National Theatre School of Ireland, Irish Film Academy i New York Film Academy. Dydyna jest aktorką zarówno filmową jak i teatralną. W tym roku nagrywa zdjecia do dwoch brytyjskich filmow pelnometrazowych, „This Too Shall Pass” (rez. Ian Garforth) oraz „Virtue” (rez. Cara Bamford).  ‘Testimony’ to jej debiut reżyserski.

 

Oficjalna strona internetowa filmu: www.testimonyshortfilm.com

Strona Facebook: https://www.facebook.com/TestimonyShortFilm

Twitter: @testimonyfilm

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 02.02.2015, 13:38
Bielawa przez filmowców staje się sławna. Następna bielawianka Kinga Kowalczyk kręci film o "starych gwiazdach" kina niemego w Los Angeles. Tylko gratulować tym ludziom.
Gość
Gość 28.01.2015, 02:10
odwieć nas w bielawie
Gość
Gość 26.01.2015, 16:33
kamila jestes fajna dziewczyna i wiem ze wkrotce powiesz wszystkim wszen i wobec ze pochodzisz z Bielawy kolo Dzierzoniowa na dolnym slasku
Gość
Gość 26.01.2015, 02:49
Kręci film , o swoim domu rodzinnym...
Gość
Gość 25.01.2015, 20:57
Brawo Kamila!!!
ConBrio :)
ConBrio :) 25.01.2015, 16:36
Kamila trzymam kciuki za TESTIMONY!

Pozostałe