FUNDUSZ PORĘCZEŃ KREDYTOWYCH SŁUŻY PRZEDSIĘBIORCOM

  • 27.01.2015, 09:41
  • Admin TVS
FUNDUSZ PORĘCZEŃ KREDYTOWYCH SŁUŻY PRZEDSIĘBIORCOM
56 poręczeń na kwotę prawie 2 mln zł udzielił w ubiegłym roku Fundusz Poręczeń Kredytowych Powiatu Dzierżoniowskiego.

56 poręczeń na kwotę prawie 2 mln zł udzielił w ubiegłym roku Fundusz Poręczeń Kredytowych Powiatu Dzierżoniowskiego. Dzięki nim powstała na terenie naszego powiatu jedna nowa firma, utworzono 18 dodatkowych miejsc pracy oraz utrzymano 8 dotychczasowych. Od początku działalności FPK udzielił 315 poręczeń na łączną kwotę 11 mln zł.

Oferta funduszu kierowana jest do istniejących przedsiębiorstw oraz osób rozpoczynających działalność gospodarczą. I właśnie rozszerzające swoje oferty mikroprzedsiębiorstwa są najczęstszymi beneficjentami instytucji tworzonej przez Dzierżoniów, Bielawę, Gminę Dzierżoniów, Piławę Górną, Łagiewniki oraz Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.

W 2014 roku FPKPD udzielił 56 poręczeń na kwotę 1.979.078 zł. Rok wcześniej poręczeń także było 56, ale na nieco wyższą kwotę - 2.157.122 zł. Od początku swojej działalności spółka udzieliła 315 poręczeń (najwięcej firmom dzierżoniowskim) na łączną kwotę prawie 11 mln zł. Dzięki tym pieniądzom powstało na terenie powiatu dzierżoniowskiego 31 nowych firm, utworzono 161 dodatkowych oraz utrzymano 98 dotychczasowych miejsc pracy.

Poręczając kredyt lub zaciągniętą pożyczkę fundusz zabezpiecza 75% jej wartości. Kwota poręczenia nie może jednak przekroczyć 50 tys. zł. Od udzielonego poręczenia Fundusz pobiera jednorazową opłatę w wysokości od 1,2% do 2,3% w stosunku do wartości poręczenia. Szczegółowe informacje o usługach świadczonych przez FPK i warunkach udzielania poręczeń uzyskają Państwo na stronie internetowej spółki oraz w biurze przy ulicy Batalionów Chłopski 19 w Dzierżoniowie, tel. 074/ 645-04-31.

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe