TRWA REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI PUBLICZNYCH

  • 06.03.2015, 13:06
  • Admin TVS
TRWA REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI PUBLICZNYCH
Do którego przedszkola zapisać dziecko? Co oferują dzierżoniowskie przedszkola i oddziały przedszkolne? Do kiedy trwają zapisy, czy trzeba się spieszyć i kto ma pierwszeństwo?

Do którego przedszkola zapisać dziecko? Co oferują dzierżoniowskie przedszkola i oddziały przedszkolne? Do kiedy trwają zapisy, czy trzeba się spieszyć i kto ma pierwszeństwo? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w naszym poradniku.  

Dzierżoniowskie przedszkola łączy m.in. dobre zaplecze techniczne, wykwalifikowana i ciągle podnosząca swoje umiejętności kadra. Każda placówka jest też na swój sposób unikalna. Warto zobaczyć, czym wyróżnia się przedszkole, do którego chcemy zapisać swoje dziecko.  

W naszym mieście funkcjonują trzy przedszkola publiczne i sześć niepublicznych oraz oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 3, 6 i 9.

W przedszkolach publicznych – tych prowadzonych przez miasto – w pierwszej kolejności zapisywane będą dzieci z Dzierżoniowa. W przypadku większej liczby chętnych spełniających ten warunek na pierwszym etapie rekrutacji brana pod uwagę będzie m.in. wielodzietność rodziny, ewentualna niepełnosprawność dziecka, niepełnosprawność w rodzinie kandydata, samotne wychowywanie, a także objęcie kandydata pieczą zastępczą.

Przedszkola publiczne honorują Dzierżoniowską Kartę Dużej Rodziny. Podstawa programowa wychowania przedszkolnego realizowana jest w ramach pięciu bezpłatnych godzin. Za każdą godzinę pobytu powyżej podstawy programowej rodzice płacą 1 zł, a w przypadku drugiego dziecka w placówce 0,50 zł. Odpłatność pobierana jest tylko za dni pobytu dziecka w przedszkolu.

Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego można pobrać w administracji poszczególnych placówek lub z ich stron internetowych.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem każde dziecko w wieku pięciu lat (ur. w 2010 roku) ma obowiązek edukacji przedszkolnej. W tym wieku wszystkie dzieci (niezależnie od tego czy uczestniczyły wcześniej w wychowaniu przedszkolnym) mają obowiązek rozpocząć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej.

Oferty przedszkoli publicznych w Dzierżoniowie:

http://www.dzierzoniow.pl/pl/news/trwa-rekrutacja-do-przedszkoli-publicznych

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe