O BEZPIECZEŃSTWIE Z SENIORAMI

  • 06.03.2015, 13:14
  • Admin TVS
O BEZPIECZEŃSTWIE Z SENIORAMI
Seniorze bądź bezpieczny na drodze, nie daj oszukać się - pod takim hasłem, wczoraj policjant z dzierżoniowskiej komendy przeprowadził spotkanie z seniorami w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Bielawie.

Seniorze bądź bezpieczny na drodze, nie daj oszukać się - pod takim hasłem, wczoraj policjant z dzierżoniowskiej komendy przeprowadził spotkanie z seniorami  w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Bielawie. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali opaski i kamizelki odblaskowe.

 

03 marca, w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Zespołu Ośrodka Wsparcia w Bielawie, policjant z dzierżoniowskiej komendy zajmujący się prewencją kryminalną, spotkał się z osobami starszymi. Do budynku przy ul. Lotniczej na spotkanie przybyło ponad 50 osób. Policjant przekazał seniorom niezbędną wiedzę, mającą na celu bezpieczeństwo osób starszych oraz informacje, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą na wnuczka, krewnego, na administratora czy policjanta. 

 

Dodatkowo, podczas miłej i przyjaznej wymiany zdań, funkcjonariusz odpowiadał na pytania gospodarzy związane z tematyką spotkania, jak również innymi problemami, jakie nurtują ludzi starszych, a mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo. Ponadto uczestnicy spotkania chętnie dzielili się z policjantem swoimi doświadczeniami życiowymi, niejednokrotnie przykrymi dla nich, ale pozwalającymi im na wyciągnięcie konstruktywnych wniosków na przyszłość. Policjant na spotkaniu podkreślił, że coraz częściej przestępcy wmawiają starszym osobom, że są funkcjonariuszami CBŚ-u lub policjantami. Podając się za funkcjonariuszy policji przekonują starsze osoby, że rozpracowują zorganizowaną grupę przestępczą i proszą, aby im w tym pomóc. Ta pomoc ma polegać na przekazaniu gotówki. Dzięki temu będą mogli zatrzymać prawdziwych przestępców oszukujących starsze osoby na tzw. "wnuczka". W rzeczywistości są przestępcami, niemającymi nic wspólnego z policją. Jedynym ich celem jest wzbogacenie się kosztem ludzkiej krzywdy.

 

Kolejnym punktem spotkanie było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusz omówił najczęstsze przyczyny wypadków drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przypomniał także o zmianach w przepisach dotyczących obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Jednocześnie zachęcał wszystkich do stosowania odblasków również i w terenie zabudowanym. Podkreślił, że po zapadnięciu zmroku, osobę ubraną na czarno czy szaro kierowca widzi w ostatniej chwili. Odblask poprawiając widoczność pieszego często ratuje życie. Każdy z uczestników spotkania otrzymał ufundowane przez Zespół Szkół Nr 3 i Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie opaski i kamizelki odblaskowe.

 

info: podinsp. Mariusz Furgała

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe