Sobota, 25.05.2019

CO DALEJ ZE ZBIORNIKIEM SUDETY?

  • 9.04.2015, 23:18
  • Admin TVS
CO DALEJ ZE ZBIORNIKIEM SUDETY?
Zbiornik Sudety był głównym tematem kampanii wyborczej i tego kto kiedy i dlaczego, i że wszystko przez poprzednią władzę.

  Zbiornik Sudety był głównym tematem kampanii wyborczej i tego kto kiedy i dlaczego, i że wszystko przez poprzednią władzę, że zbiornik został sprzedany przez miasto, a w innych wersjach, że nie został wykupiony, choć wszyscy tak bardzo chcieli, szczególnie radni opozycyjni w tamtych latach. Ci którzy znają temat od podszewki wiedzą, że jest to sprawa skomplikowana i że za wszystko można winić bardziej ówczesne władze powiatu niż miasta. Ryszarda Dźwiniela już nie ma, więc należałoby zakasać rękawy i wziąć sprawy w swoje ręce, w końcu nowy burmistrz i inne spojrzenie na sprawę.
  Czy coś się zadziało w tym temacie przez ostatnie miesiące? No nie. Obecny burmistrz wychodzi chyba z założenia, że to pan Buczek ma się odzywać i negocjować, a jemu raczej ta cisza w eterze na rękę, bo według podpisanej umowy dzierżawy, jeśli miasto nie wykupi zbiornika, tak jak było ustalone wcześniej za 7 mln złotych w trzech ratach - pierwszy rok 2 mln 400 tys. zł i dwa kolejne lata po 2 mln 300 tys. zł,  to od czerwca 2015 roku miasto będzie musiało płacić za dzierżawę po 100 tys. zł, a nie jak dotychczas po 50 tys. co daje w skali roku 1 mln 200 tys. zł za samą dzierżawę. Na dodatek obecna koalicja w Radzie Miejskiej w Bielawie z burmistrzem Piotrem Łyżwą na czele zarezerwowane środki w budżecie na ten cel zmniejszyła, uznając, że nie zapłacą tyle, co chce obecny właściciel, tylko tyle ile oni uznają. To tak jakby ktoś wycenił samochód na powiedzmy 50 tys. zł, a my mu mówimy, że zgadzamy się tylko na 25 tys. zł i nie ma dyskusji, chyba coś nie tak?

  Na interpelację radnych opozycyjnych z zapytaniem, co dalej w tym temacie, burmistrz odpisuje za pośrednictwem swoich pracowników urzędu, że jeszcze nie rozmawiał. Pytanie czy zainteresuje się tematem, jak pan Buczek wzorem poprzednich lat spuści wodę ze zbiornika? Czy może będzie płacił podwojoną kwotę dzierżawy? Wszystko możliwe, w końcu za to wszystko zapłacimy my mieszkańcy Bielawy, a winny i tak będzie Dźwiniel. 

 

Admin TVS
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (114)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 29.04.2015, 07:57
ludzie pomyslcie to nie dzwiniel sprzedal zbiornik tylko uwczesne wladze powiatu dzierzoniowskiego Teraz wszyscy zwalaJA WINE NA dZWINIELA
Gość
Gość 18.04.2015, 10:08
nie będzie jeziora nie będzie łyżwy ,aż doczekamy się burmistrza co załatwi sprawę zbiornika ,żaden bielawianin nie będzie płacił kwietniom dzierżawy zbiornika bo to wstyd ,już tyle zapłacili że obok można było postawić nowy
Gość
Gość 16.04.2015, 21:21
Wpuścić chłopa do biura to atrament wypije..
Gość
Gość 16.04.2015, 21:14
Nie na temat,ale równie ważne. Czy może mi ktoś wytłumaczyć logicznie,po kiego grzyba jakiś oszołom kazał namalować ciągłą linie na rondzie na obwodnicy nieopodal Orlenu,skutecznie wyłączając jeden pas ruchu na rondzie ? Nawet Bareja by tego nie wymyślił .
Gość
Gość 16.04.2015, 17:28
Panie Łyżwa, Panie Runowicz, i ta Pani trzecia ( nie pamiętam nazwiska) otwierać natychmiast przewody doktorskie, ale to już!!!
No ,dobra to żart . Wiem ,ze to nie takie proste, bo trza mieć łeb.
Gość
Gość 16.04.2015, 17:15
Gość czwartek, 16.04.2015 17:12!
Gość czwartek, 16.04.2015 12:39! " Rozumiem, że nie puszczasz bąków hehehe kolejne zakłamanie hehehe twoje smrody Andrzejku czuć przez górki jak leca z Nowej Rudy. "


Ty naprawdę jesteś taki głupi ,czy tylko udajesz? Mam podstawy sądzić ,ze niestety nie udajesz. Naprawdę sądzisz ,ze Pan Hordyj ,człowiek z doktoratem ,zajmowałby się tą forumową gawiedzią. Zdaje się ,ze nie możecie przeżyć ,ze wszyscy znaleźli pracę i mają sie dobrze. Najchętniej w swoim chrześcijańskim miłosierdziu widzielibyście ich żebrzących i pod mostem,ale ludzie kompetentni ,dobrze wykształceni i z doświadczeniem zawsze znajdą zatrudnienie. A wyborcy Łyżwy niech czekają na stworzenie miejsc pracy przez swojego pryncypała. Życzę wytrwałości .:):):)
Gość
Gość 16.04.2015, 17:12
Gość czwartek, 16.04.2015 12:39!
Rozumiem, że nie puszczasz bąków hehehe kolejne zakłamanie hehehe twoje smrody Andrzejku czuć przez górki jak leca z Nowej Rudy
Ty naprawdę jesteś taki głupi ,czy tylko udajesz? Mam podstawy sądzić ,ze niestety nie udajesz. Naprawdę sądzisz ,ze Pan Hordyj ,człowiek z doktoratem ,zajmowałby się tą forumową gawiedzią. Zdaje się ,ze nie możecie przeżyć ,ze wszyscy znaleźli pracę i mają sie dobrze. Najchętniej w swoim chrześcijańskim miłosierdziu widzielibyście ich żebrzących i pod mostem,ale ludzie kompetentni ,dobrze wykształceni i z doświadczeniem zawsze znajdą zatrudnienie. A wyborcy Łyżwy niech czekają na stworzenie miejsc pracy przez swojego pryncypała. Życzę wytrwałości .:):):)
Gość
Gość 16.04.2015, 12:39
Rozumiem, że nie puszczasz bąków hehehe kolejne zakłamanie hehehe twoje smrody Andrzejku czuć przez górki jak leca z Nowej Rudy
Gość
Gość 16.04.2015, 09:41
Tu można posłuchać co dalej ze zbiornikiem, jaka umowa została zawarta, ile haraczu juz zapłacono, etc ...

https://www.youtube.com/watch?…

Dlaczego do tego tematu TVS się nie odniosła, jeszcze był poprzedni Burmistrz

https://www.youtube.com/watch?…
Gość
Gość 15.04.2015, 23:09
Jeszcze 3 lata i nawet kamieni nie będzie..., a zostanie tylko kupa i ...
Gość
Gość 15.04.2015, 20:45
Czyli ch.. dupa i kamieni kupa...
Gość
Gość 15.04.2015, 20:09
Gość środa, 15.04.2015 14:56!
"Wolę grochówkowego od sztucznej szczęki wyszczerzonej na bilbordzie"
Jedni wolą otwór gębowy ,a inni jak widać odbytowy.
Mimo wszystko estetyczniejsza jest szczęka od stomii. No i nad higeną łatwiej zapanować.
Gość
Gość 15.04.2015, 14:56
Wolę grochówkowego od sztucznej szczęki wyszczerzonej na bilbordzie
Gość
Gość 15.04.2015, 14:51
Grochówkowy burmistrz w ulotce wyborczej Razem dla Bielawy informował: "wciąż nieuregulowana jest kwestia Zbiornika Sudety". Przy takim "zaangażowaniu" obecnej ekipy hasło to będzie aktualne także przed nastęnymi wyborami. I smród będzie wielki, jak po grochówce.
Gość
Gość 15.04.2015, 10:27
Merytoryka godna "sprawdzonego zespołu". Baj baj na zawsze!!!
Gość
Gość 15.04.2015, 09:19
Będzie kąpielisko jak się "roztopi" po 4 latach lodowisko łyżwy i jego przydupasów!!!
Gość
Gość 15.04.2015, 08:09
To będzie kąpielisko czy nie będzie ?
Gość
Gość 15.04.2015, 06:16
Plotkarze - zawistnicy, to samo można powiedzieć o was, bo jakoś nie widzę tłumaczenia co do "pozyskanej" kasy z MZBM! To nie jest przekręt sprzed 30 lat a całkiem świeży ale jak widać wam to nie przeszkadza!
Gość
Gość 14.04.2015, 23:44
Naga prawda. Ale w wyniku zatarcia się wyroku mógł podpisać oświadczenie o niekaralności i w efekcie objąć stanowisko vicka. Takie mamy w Polsce prawo, a ponoć czym skorupka nasiąknie za młodu...
Gość
Gość 14.04.2015, 21:37
Mnie zastanawia fakt,ze pomimo wielu komentarzy na temat Pana Runowicza i jego niechlubnej przeszłości ,poplecznicy Pana Łyżwy nabierają wody w usta. Cicho sza. Osobiście wolę na miejscu vice byłego sprzedawcę odkurzaczy ( żadna praca nie hańbi) ,niz oszusta Tajemnicą poliszynela jest ,ze obecny vice w swojej " karierze " ma na koncie i takie występki . Wiedzą o tym wszyscy ,którzy pracowali w Bielbawie. Dlatego też każdy opis "kariery " zawodowej Pana Runowicza sprytnie pomija tamten okres. Zawsze zaczyna sie po 1990 roku,a facet nie jest pierwszej młodości .

Pozostałe